مرا به مِهرِ تو امّید نیست...‏*

اشتباهی را در یکی از خبرهای مندرج در بخشِ «فرهنگ و ادبِ» خبرگزاریِ مهر دیدم و خواستم که درستش را بهشان اطّلاع بدهم. رفتم در قسمتِ «تماس با ما» و ئی‌میلِ بخشِ مربوطه، یعنی culture@mehrnews.com را کپی کردم و ئی‌میل را فرستادم. به طرفة‌العینی با ریپلایِ «میلِر-دیمِن» و ارورِ دلیوری مواجه شدم که معنی‌اش درست‌نبودنِ آدرسِ مقصد یا سرورِ آدرسِ مقصد است. ناامید نشدم و دوباره به سایتِ خبرگزاریِ مِهر برگشتم و از منوی سایت «برگه‌ی نظرخواهی» را انتخاب کردم تا این‌بار در فیلدِ تعبیه‌شده‌ی سایت بنویسم پیغامم را. نوشتم و باز هم با پیغامِ خطا مواجه شدم.

خیلی (نا)جالب است که یک خبرگزاری (که اساسش بر کارِ اینترنتی‌ست) این‌جور راه‌های ارتباطی‌اش با مخاطبْ مسدود، مخروب یا مجعول باشد. یعنی چه که ئی‌میلِ نوشته‌شده در سایت درست نیست؟! چه‌طور هم‌چه چیزی را برای خودشان توجیه کرده‌اند؟ خیلی مضحک است واقعاً؛ در تمپلیتِ سایت امکانِ «کامنت» که درج نشده برای هر خبر، برگه‌ی نظرخواهی‌ که الکی‌ست، ئی‌میل هم که این‌جور. واقعاً نوبرند این سازمان‌تبلیغاتی‌ها!

* مرا به خیرِ تو امّید نیست، شر مرسان (از سعدی)

/ 5 نظر / 12 بازدید
آسارانی

ما از این مقوله در سایت های خودی و به خصوص دولتی فراوان دیده ایم تازه برسد،کی؟ پیدا می شود که بخواند، مدیریت اکثر این سایت را فارغ التحصیلان کامپیوتر عهده دار و بی خیال اهداف کلان و خرد واحد متبوع خود بیلان کار به روسا می دهند و روسا نیز در جلسه و غیر جلسه به مافوق و هم تراز و غیره اعلان می دهند که ما هم سایت داریم

سیمین حسینی

:)

س

به نظر من اینها هیچ ارزشی برای نظر غیرخودی قائل نیستند و این ادا و اطوارها هم از روی ناچاری است. از پیش تصمیم گرفته اند که چه بگویند و چگونه اخبار و کدام اخبار و با چه روشی منعکس کنند. امیدی بهشان ندارم. و بعضیهاشان آنقدر مخاطبان برایشان بی ارزش هستند که حتا ظاهرسازی هم نمیکنند. هر نیتی و هر علتی که در آنچه نوشته اید هست، اما معنایی که مخاطب از آن می فهمد همین است که نوشتم. یک مسئله دیگر اینکه خیلیهاشان اصلن تخصص ندارند و از باب تکلیف شرعی(!)در آنجا مشغول شده اند. این دومی را خیلی جاها دیده ام.

س

بنده درباره کاری که شما با آنها داشته اید هیچ نگفته ام و توضیح هم نخواسته ام. کنجکاو هم نیستم. بنابرین نیازی به زحمت شما برای توضیح آن نبود. بله باید منصف بود. ثانیا اینکه بعدن اعلام کنن آن هم از طریق این بلاگ، یا هر طوری دیگری کفایت نمیکند. به نظرم اگر اهمیت میدادند این مشکل از اول پیدا نمیشد.