راهی جز به دام افتادن صیاد نیست...

برای­خدا

الا­لَعنه­الله­علی­القوم­الصهیونیسم!

 

کسی می­گفت: «در بین نوارهای خوش­آهنگ، چه خوش است آهنگ نوار غزه...»

اگر همه­ی تاریخ و تقویمِ شیعه را بنگری، هیچ ١٠­روزی را نمی­یابی که شیعه این­گونه عاشقانه، اِبراز اعتقاد و مذهب کند و همه­ی آن اِبرازها را اگر دیده­ور شوی و دلِ تمامِ آن ذرات و عَبَرات را هم که بشکافی، حتا اگر از کارناوال­ها هم سراغ گیری و حتا­تر از فشن­ها و باربی­ها و...، چیزی جز ارادت محض و مُمَحّضینِ در ارادت نمی­یابی!(این را به ضرس قاطعه و آن را به اعتقاد راسخه معروض می­دارم)

دلیلش هم روشن است:

حتا خدا در اول والفجر و مریم­اش

سوگند خورده ا­ست به ماهِ محرم­اش

اما بعد؛ این شجره­ی متوسله به اباعبدالله را چه شده­ست که تمیز و تفکیک قائل شده بین عاشورای ارضِ کرب و بلا و عاشورای ارضِ غصه و غزه؟

اگر لشکر ابوسفیان بر کاروان و سپاه اهل­ِبیت نبی خدا(صلوات­الله­علیه­و­آله) تاخت و کُشت و غارت کرد، حالا لشکر ابن­ِصهیون، بر بیت و اهل­ِبیتِ رسولِ خدا، توأمان تاخته­ست. اگر آن مشت یاغیِ از خدا بی­خبر، بر حضرت و سربازانش(علیه­و­علیهم­السلام) می­تازیدند و غارت می­کردند و سَر می­بریدند، این خروار یاغیِ از خدا و دنیا بی­خبر، بر زنان و کودکان می­تازند، منتها دیگر چیزی برای غارت نمانده است و اف­16 سری نگذاشته تا...

درود و سلام و عشق بر لبان تشنه­ات عشقِ خدا، که خطاب آن روزت را که گفتی «ملأت بطونکم من­الحرام» را که نشنیدیم هیچ، اشکم­هایمان را هم به حرام آلوده ساختیم که امروز نه می­خواهیم و نه می­توانیم مقابل تو شمشیر نکشیم!

ساده­لوحانه­ست اگر بگوییم یک مشت فارغ­التحصیل تجدیدیِ(!) کالج­های نظامی و روسپی­خانه­های تل­آویو و مسکو، امروز آتش­زنه­ی نسلی شده­اند در غزه؛ بل می­توان گفت: امروز هرکه پارادایمِ ذهنی­اش ایجاب می­کند: «کالای با کیفیت برتر، برای زندگی بهتر»، دارد نسلی را به آتش می­کشد در غزه و هرجای دیگری که می­شود روزی غزه باشد!

شاید انگشت­شمار باشند شیوخِ نفت­نشینی که ولد ز...هایشان را نبرده باشند دیزنی­لند، و نخورده باشند، مک­دونالد با طعمِ باربی - رقاصه­های شانزه­لیزه و منهتن.

شاید هم انگشت­شمار باشند کسانی که می­گویند: «ان جاهدوا فینا...» و نمی­خورند و نمی­خَرند 4­تکه کالا را و می­خَرند، دین و اُخری را!

امروز نمی­شود تمیز داد، سیاست­بازانِ فرصت­طلبِ اهلِ ریا را میانِ شورِ حسینی و شَرر­های لبیک به پیام رهبر(روح­و­جانم­فدای­او­باد)، ولی 24 اسفند 86، وقتی اولین پیام ایشان برای غزه (قبل از تعطیلات نوروزی و انتخابات) بایکوت خبری و رسانه­ای شد، می­توانستیم بشناسیم به­هنگام­ترین امیرانِ دیپلماتیک و دیپلمات­ترین امیرانِ به­هنگام را!

اگر نسلِ عزالدین و صلاح­الدین و عما­دمغنیه را اف­16، به خون و خاک کشیده­ست، نسلِ ما را دیانتِ سلیقه­ایِ متنافر از سیاست و سیاستِ متنفر از سلیقه­ی دیانت، در نطفه کشته­ست، تازه چیزی هم که رنگ ندارد، خونِ جگری­ست که پیر و راهبر می­خورد و موی سپید می­کند و ما فریاد می ­کشیم که اهل کوفه نیستیم... غافل از این­که اهل کوفه هم همین نظر را داشتند!

روضه خواندن اول و آخر نمی­شناسد، می­شود آنی گریز زد به نهرِ علقمه و آنی به نحرِ ابدانِ مطهرِ شهدا، گاهی می­شود در خرابه­های بی شامِ غزه دنبال کفشِ حنانه بود و گاهی در شامِ ولیمه­ی زیارتِ کودکستان­های غزه، دنبال پای حنانه...

خدایا رحمت واسعه­ات، آن دُردانه­ای که بی­منتقم نخواهد ماند را همیشه و هنوز نصیب­مان بدار...

 

والّعنه­الدائمه­علی­القوم­الصهیونیسم

محمد مهدوی اشرف

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها(بهشتی)

سلام قیاس ال الله با مردم غزه خیلی جالب نیست ولی دمت گرم شرمنده که مثل همیشه مجبور شدم تو ذق ات بزنم بیا منم یه کارایی کردم یا علی

گل سرخ

[گریه][گل]

دیافه

زمانه همون زمانه است...ولی هنوز نفهمیده ایم!

رها

سلام چرند نگو مهدوی کی گفته ایمه مارو به قیاس دعوت کردند از خودت حرف نزن با اون روح لطیفت بدون که یکی از بزرگترین اشتباهات فقهی اهل سنت که باعث انحراف اونها شده همیی حجت دونستن قیاسه یه آدرس می گذارم یه نگاه بنداز که چرت نگی هی[چشمک] دیگه نگی ها!! سا علی

رها

ثو با اون روح لطیفت دلت می اد وبلاگ ناز من رو توی لینکات نگذاری یا علی

رها

http://www.tahoorkotob.com/page.php?pid=2691 ادرس رو یادم رفته بود بگذارم یا علی

محمد مهدوی اشرف

تو مستشکل شی ای یا مستشکل وسیله؟ کجای قیاس از نظر تو اشتباست؟! اینکه اون ها فرزندران رسول خدا نیستند؟ یا اینکه دشمن یاغی بر اون ها نتاخته ست؟ وجه تسمیه رو قبول نداری یا کلا میگی بحث ائمه اجل و اعلای از قایسه و بحر عظیم و لا تلجوا... منظورت رو بگو تا استفهام کنم اشکالت رو!

امیر

و سیعلم الذین ای منقلب الینقلبون التماس دعا

محمد

سلام وبلاگ پر محتوایی داری. تبریک. استفاده کردم[گل]

حاتمی

جوابی به رها : ان الامور اذااشتبهت اعتبر آخرها باولها امام علی(ع) - حکمت 76 نهج البلاغه. حوادث اگر مانند یکدیگر بودندآخرین را با آغازین مقایسه و ارزیابی می کنند. چیزی که اهل سنت انجام میدن صدور حکم و فتواست نه مقایسه از روی شباهت.