از گرفتاری‌ها

کمک!

چندوقتِ پیش از یک سایتِ فروشِ وی.پی.ان. نرم‌افزارِ «پراکسی‌فایر» داون‌لود کردم و نصب. یک‌روزی با وی‌پی‌انه کار کرد و بعدش از کار افتاد. بی‌خیالش شدم و ری‌مووَش کردم. اینترنتم هم به تبعش ری‌موو شد! یعنی دست‌رسی‌ام از دست رفت. الآن فقط اگر فری‌گیت ران باشد می‌توانم از اینترنت استفاده کنم. فری‌گیت هم بدی‌اش (علاوه بر این‌که سرعت را می‌خورد) این است که چندوقتی‌ست اکثرِ سایت‌های ایرانی را باز نمی‌کند. از خبرگزاری‌ها بگیر تا هرجایی که آدم کار داشته باشد و... .

طبیعتاً همه‌ی آن‌چه که در این ده-پانزده‌ساله از اینترنت‌ستینگ و تنظیماتِ پراکسی و آی‌پی و غیره بلد بودم را چک و ری‌ست به پیش‌فرض کردم. فراتر از این، سرچ هم کردم کلّی. فیکسِرِ مایکروسافت و آپتیمایزرهای مختلف و برنامه‌های تعمیرِ رجیستری را هم آزمایش کردم و حتّا به صورتِ دستی هم پراکسی‌سرور را از رجیستری دیزیبل کردم؛ امّا نشد که نشد. هلپِ آن شرکته که ازش داون‌لود کرده بودم پراکسی‌فایر را هم می‌خواست از طریقِ ری‌موت و این بازی‌ها حلّش کند برام که راضی نشدم و قیدش را زدم. خلاصه بدجوری گیر کرده‌ام. گمان کنم یک‌چیزی را در رجیستری تغییر داده نامرد.

هاردمم نیم‌سوزطور است و بدسکتور دارد و نمی‌خواهم که فعلاً ویندوزم را هم تعویض کنم. اگر کسی واقعاً می‌داند که گیرِ کار کجاست و از چه راهی می‌شود حلّش کرد، بسم‌الله. فقط این را در نظر بگیرید که رفتن به اینترنت‌ و لن‌ستینگ و تنظیماتِ اَدوِنس و این‌ها توضیحِ واضحات است. اگر کسی وارد باشد، می‌شود با تحلیلِ این‌که مشکل با ران‌بودنِ فری‌گیت رفع می‌شود، به این رسید شاید که خرابی کجاست. آدرس و پورتِ فری‌گیت این‌هاست: 127.0.0.1 و 8580. ویندوزم هم سِوِن است.

مطلبِ مرتبط: +

/ 4 نظر / 27 بازدید
م

شاید اینم توضیح واضحات باشد، اما گمان می‌کنم اشکال در تنظیمات پروکسی مرورگر باشد مثلاً در mozilla اینگونه است: Options>Advanced>Network>Connection>Setting یا اینکه به طور کلی یه مرورگر جدید نصب کنین مثلاً Chrome

منِ او

سلام کاش می گفتید که از آداپتورِ وایرلس استفاده می کنید یا از لوکال اریا کانکشن. به هر صورت از هر کدوم که استفاده می کنین احتمالا یا همون دچار اختلال شده، و یا سرویس های مربوط به شبکه و اینترنت ویندوز دیزیبل یا استاپ شدن. برای چک کردن این قضیه و درست کردنش هم می تونین از منوی استارت عبارت msconfig رو تو ران سرچ و اجرا کنین. بعد از باز شدن پنجره در تبِ سرویسِز از توی لیست، سرویس های مربوط به شبکه و اینترنت رو نگاه کنین که تیک دارن یا نه و یا اینکه در حالت استاپ هستن یا رانینگ.

.

راه حل را پیدا کردید اینجا هم بگذارید

عصیان

ویندوز رو عوض کن خلاص! تنظیمات پروکسی فایر جایگزین تنظیمات اصلی سیستم شده!