وبلاگهایی که می خوانم 1

لله

(برای صحیح دیدن نیم فاصله ها از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده کنید)

محمدصالح مفتاح

 

دیدار دانشجویان با رهبری رمضان 1429

روز و سال دقیق تولدش را نمی­دانم. محل تولدش را هم ایضا؛ اما شیرازی­ست و دانشجوی سال ششم کارشناسی­ارشد پیوسته­ی معارف اسلامی و حقوق با گرایش عمومی در دانشگاه امام صادق(سلم الله).

آشنایی من و او از یک دیوار شروع شد!

دوسه سال پیش بود، تخریب دیواره­های مسجدالاقصی، دوستی را کشانده بود به دانشگاه امام صادق(ع). بنا داشتند مقابل دفتر شرکت نِسِل(Nestle) ، تحصن آرام برگزار کنند و برای تکمیل مستندات­شان کمی اطلاعات می­خواستند. این شد که اول­بار من و محمدصالح باهم صحبت کردیم.

بعدتر این ارتباط دامنه­­ی بیشتری یافت. جلوی سازمان تبلیغات اسلامی تحصن آرامی شکل گرفته بود برای اعتراض به تعطیلی ماهنامه­ی سوره به سردبیری وحید جلیلی؛ آن­جا عکس می­گرفتم، محمدصالح جزء محورهای اصلی آن تحصن نیز بود. در تحصن نیمه­آرام جلوی کاخ دادگستری هم در کنار محمدصالح بودم و عکس می­گرفتم!

ضمن برگزاری اولین نمایشگاه رسانه­های دیجیتال، فرصتی شد تا مدت بیش­تری را با او بگذرانم و کمی خودمانی­تر ببینم­اش. یادش به خیر، اولین باری که جدی با او به بحث نشستم، آن روزها بود. علاوه بر مسائل سیاسی و خاصه مستحدثات حوزه­ی جهان اسلام و بیداری اسلامی، در مباحث تخصصی رشته­ی خودش _ حقوق _ هم حرف­های شنیدنی­ای داشت. در آن نمایشگاه یک پایش غرفه­ی مجمع وبلاگ­نویسان مسلمان بود و پای دیگرش غرفه­ی خبرگزاری امت­نیوز که خود مدیریت آن را بر عهده داشت و دارد و بالتبع خوش به حال غرفه وسطی­ها!

مفتاح روحیات خاص خودش را دارد. خوش­کلام است و در استخدام کلمات گرچه عالی نیست، اما موفق می­دانم­اش در بین هم­نسل­هایمان! با ادبیات و مباحث روز آشنایی خوبی دارد. عقبه­ی مطالعاتی­اش مناسب است. ذاتا کار اجرایی کن است. از حقوق و کارشناسی ارشدش که بگذریم، آدم فرهنگی­ای­ست، آن هم با گرایش رسانه!

آدم فعالی هم هست، در آن هیئت داوری و این شورای مرکزی و آن­دیگر شورای سردبیری و این نشست و آن جلسه، زیاد حضور دارد. بچه­ی پرمغزی­ست، از آن­هایی که رزومه­اش یک وجب روغن فرهنگی دارد!

شاید برخی بیاندیشند که مدیرمسئول نشریه­ی صبا، کمی زیاد وقت می­گذارد برای دغدغه­های فرهنگی­اش، اما من نظری متفاوت دارم. نه محمدصالح، که هرکه آرمانی دارد و آینده­ی آرمانش برایش مهم است، باید آینده­ی خودش را ضمن و ذیل آرمانش ببیند، نه این­که آرمانش را ذیل و ضمن خودش و منفک از زندگی­اش!

محمدصالح مفتاح، جوانی­ست پویا و جویا و دل­نشین و امروزین، با تمام کاستی­هایی که می­تواند داشته باشد. از استعدادهای فرهنگی­اش خوب استفاده می­کند. قلم سلیسی دارد و افکار منسجمی و در یک کلام: آرمان­خواه است!

خواندن وبلاگش را شدیدا توصیه می­کنم، البته امیدوارم بیشتر از پیش به­روزش کند!

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدوی

بله یک چکه زهر قدح بزرگی رو مسموم میکنه.و مزخرفش اینه که یه جور رفتار کنی که انگار لکه ها نیست..

مهدوی

و یا اینکه اینقدر با خوشبینی و محبت به لوح لک لکت نگاه کنی تا پر بشه از سیاه.راستی اگه لکه رو روح و جسم خودمون می افتاد..چی؟

قيصري

سلام بله محمد صالح آنشان شريف و خوبي هست به نظر من / كمي هم در مورد نوشته هاي وبلاگش مي نوشتيد ، خوب مي شد. در هر حال اميدوارم موفق وپيروز باشيد

پلخمون

بدجور دوستش دارم... خدا بدجور حفظش کند...

مریم آرامیان

محمد مهدوی اشرف که این بالای وبلاگت نوشتی از میانه ی شعر و اقتصاد و گرافیک و معلی و انقلاب و آرمان هایش، خاک شدن و بودن و ماندن برایت موضوعیت دارد... امیدوارم که قبل از ادامه کودتا و جنایت و کشتار مردم ، هم خودت و هم اون رهبر نکبت معظمت، علی خامنه ای هر دو با هم خاک بشید و به آرمانت برسی.

مریم

سلام آقای مفتاح چقدر پول دادین؟ نه جدی می خوام ببینم چقدر خرج بر می داره ضمن پوزش از مدیریت وبلاگ

محمدصالح

آخه این یارو ارزش داره در موردش بنویسی؟ الکی ازش تعریف کردی که چی؟ حیف وبلاگ ت نیست که با این نوشته ها خرابش کنی؟ بزرگوارید شما!

علی

کثر الله امثالهم! صالح یکی از بهترین دوستانم است.... به به! چقدر وقت گذاشتی این همه لینک از صالح جمع کنی؟ [چشمک]

محمدصالح

یادش بخیر! آدم خوبی بودیم. بد شدیم. نیستیم. یادش بخیر. شما خوب بودی و بهتر شدی.