تغزّل

از تو نمی‌رنجم، تو با من فرق داری
معشوقه‌ای! در عشق کم‌تر بی‌قراری

هم ماه، هم برکه، هم اقیانوس و رودی
هم قطره‌های پاکِ بارانِ بهاری

آئینه‌ای و یک جهان در خاطرِ توست
آئینه‌ای و من کم از ذرّه‌غباری

وقتی که دل‌تنگی نصیبم کرده از تو
اندوه و آه و حسرت و چشم‌انتظاری

دیگر فراموشت نخواهم کرد ای دوست
چون با تمامِ لحظه‌هایم جنگ داری

/ 10 نظر / 5 بازدید
نیلو

همه‎جا قصه‎ی دیوانگیِ مجنون است هیچ‎کس را خبری نیست که لیلی چون است چه عنوانِ خوبی دارد، این غزلِ خوب‎تر!

میترا

دیگر فراموشت نخواهم کرد ای دوست چون با تمام لحظه‌هایم جنگ داری ....قشنگ بود مرسی

مجید

هرچه کردم نتونستم بیت سه رو هضم کنم... اما الباقی خوب بودند د دلنشین...:)

آیینه ای و یک جهان... قشنگه البته مصرع بعدش مفهوم زیبایی داره ولی شعراتون میگه که میتونه بهتر بشه ساختارش

حرا

آهان یادم رفت بگم به نظر من

حرا

به نظر من قشنگ نبود؟

براده

+بیت آخرش به نظرم خیلی شاعرانگی نداشت و صرفاً نظم بود. +دو بیت اولش از سایر بیت ها بهترند اما در کل،به نظرم کار چندان جان داری نبود.شاید در گفتن و حداقل نشرش خیلی پر حوصلگی به خرج نداده اید.شاید.

براده

راستش واقعاً نمی دانم که شما چه جوری از مطلب من بحث کوششی و جوششی بودن را استنباط کردید؟ و ربطش دادید به شاعرانگی. من البته حرف های شما رو در باب کوشش و جوشش در شعر را قبول دارم اما صحبتم روی مایه ای بود که بیانگر وجهی هنرمندانه و ظرافتی در زبان و کلام است که لزوماً با خیالی غلیظ همراه نیست.مثلاً به این بیت،که به نظرم از ایرج میرزاست،توجه بفرمائید که: دانی که چرا فتح ز آلمان است؟ در قشونش کچل فراوان است خوب چنین واژه گزینی-چینی را به نظرم می شود نظم نامید و موزون گفت اما آوردنش در زمره ی شعر ،کوچک گرفتن میزان شعریت است. مد نظرم چیزی در این مایه ها بود و این که به خلاف مابقی بیت ها،دو مصراع پایانی از چنین جان مایه ای خالی اند و صرفاً چینشی بسیار ساده اند.چیزی که حداقل از کسی مانند شما که تازه کار نیستید بعید است.به تعبیری فلزی را آب کرده و در قالب ریخته اید اما خبری از صیقل و ظرافت نیست.عمده ی شعر شما به جهان متن و مضمون چیزی اضافه نکرده است.شاید چنین تعهدی ضرورت و لزوم خاصی نداشته باشد اما مسئله این است که که در وبلاگی عمومی با کامنتینگ باز منتشر شده است، وضعیت فرق می کند. یک نظر بی استدلال هم عرض کنم که به

براده

غم‌خاک: سطورِ پایانیِ کامنتِ جنابِ «بُراده‌ها» که به علتِ محدودیتِ کاراکترها جا ماند امّا به ای‌میلِ بنده ارسال شد از طرفِ پرشین‌بلاگ: «یک نظر بی استدلال هم عرض کنم که به سابقه ی شاعرانگی های نیم بند خودم احساس می کنم که چیزی سر دل و روحتان بوده که نیش می زده و می خواسته که بیرون بریزد.چیزی شبیه دملی نارس که در عین نرسیدگی ،سوز و خارش دارد و می طلبد که با فشار دست سر باز کند.نتیجه این طور چیزی شده."»