تمرد سیاسی و تولای دیپلماتیک

لله

عید مبارک!

الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لو لا ان هدانا الله و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین...

همان­طور که همیشه گفته­ام و می­گویم، هیچ خبط و خطایی را و هیچ سهو و تسامحی را از کارگزاران اجرایی برنمی­تابم و اگر لازم باشد واکنش نشان می­دهم و با صدق نیت و تسریع در پذیرفتن خطا که تأکید رهبری نیز بوده است، انتقادم را خواهم کرد.

به این روی، لازم می­دانم چند نکته را از رئیس جمهور محترم پرسش نمایم:

اول

به قول خودتان مرقومه­ی مقام معظم رهبری را در تاریخ 27 تیر دریافت کرده­اید و 2 مرداد در نامه­ای به ایشان خبر از قبول استعفای جناب مشایی داده­اید. این Delay با چه دلیلی توجیه می­پذیرد؟ این­که بعد از 27 تیر، جناب مشایی و نیز خودتان  در مصاحبه­هایی گفته­اید، ایشان متعهد­ هستند و قس علی هذا و می­مانند و ... یا این­که آن بلا را سر جلسه­ی هیئت دولت و وزرای معترض آوردید، نشانه­ی چیست؟ این­که آرزومند دوران عزت مقام عظمای ولایت­اید؟ یا اینکه خیلی ولایت­پذیر هستید؟

دوم

پاسخگو باشید که چرا با توجه به گاف­های سیاسی و اعتقادی جناب مشایی، علی­رغم میل باطنی آن جناب، شما پست معاونت اولی را با اصرار به ایشان داده­اید؟

سوم

شما به آقای مشایی گفته­اید ایشان را "انسانی خود ساخته، مومن و دلباخته حضرت ولی عصر(عج) و با تعهدی عمیق و آگاهانه به خط نورانی ولایت و مبانی جدی اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می­شناسم"؛ خب این یعنی خواسته­ی رهبری برای ملغی شدن معاونت ایشان، ربطی به این اوصافی که به آقای مشایی نسبت داده­اید ندارد، خب پس برای چه مسئله­ای بوده؟ لطفا آن را بگویید!

چهارم

باز در نامه­ی خود به جناب مشایی، گفته­اید: "طی یک هفته اخیر نیز امیدوار بودم که با رفع برخی تبلیغات منفی، فشارها و جوسازی­های بعضی رسانه­ها و جریان­های سیاسی، دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند"؛ منظورتان از تبلیغات منفی و جوسازی­های رسانه­ای و جریان­های سیاسی، همان نامه­ی 27 تیر مقام معظم رهبری و مثلا سایت khamenei.ir ­است؟

امیدوار بوده­اید خلاف شرع و قانون و خواسته­ی رهبری، دولت بتواند از خدمات جناب مشایی در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند؟؟

می­توانید بگویید طبق استناد به کدام اصل قانون اساسی این رجا را داشته­اید؟!

پنجم

در نامه­تان به رهبری فرموده­اید ایام عزت مستدام، لطفا بگویید منظورتان از ایام عزت چیست؟ یعنی این ایام، روزهای عزت است؟ و این­که یعنی عزت مربوط به ایام و روزهاست و مثلا ممکن است بعضی روزها بیاید که آدم عزت نداشته باشد؟ و این یعنی دعا می­کنید مقام معظم رهبری روزهایی نیاید که عزت نداشته باشند؟ تعریف­تان از تعزز و تذلل چیست؟ و بگویید عزت از ناحیه­ی کیست؟

ششم

جناب مشایی گفته­اند فشارها ملاحظه کرده­اند که با توجه به مسئولیت­های سنگین اداره کشور برای­ ایشان سنگین بوده؛ این یعنی "کشور را ایشان اداره می­کردند؟(با لحنی که این حرف را به محسن رضایی زده­اید بخوانید!)"

...

مرز محرز من با اشخاص، نسبت مستقیمی با ابتنا و اعتنای آن شخص به حق و حقیقت و عقل به معنای حقیقی­اش دارد که فرمود: کلّما حکم به العقل حکم به الشرع...

پرونده مشایی بسته شد، اما مشاییسم نه!

در همین رابطه بخوانید:

وزیر ویژه، بازرس وِیژه می شود!؛ کردان بازرس ویژه احمدی نژاد شد!!!

مشایی رئیسِ رئیس جمهور شد؛ نگفتم مشاییسم ادامه دارد؟!

نامه مشایی به رئیس جمهور

نامه رئیس جمهور به مشایی

تمام نامه ها در سایت الف

بازنشر نامه در سایت رهبری

تصویر نامه رهبری در سایت خامنه ای [دات] آی آر

مطلبی از دوست خوبم محمدصالح مفتاح در آذرباد؛ مشایی یک اصلاح طلب است

مطالب دیگری از راقم فوق در وبلاگ قدیمش

لکه ننگ دولت نهم؛ وبلاگ بیداری

مجید بذرافکن و اینبار توضیحی در تکمله جراحی قلب باز حزب الله و مشاییسم

آقای رئیس جمهور، به کجا چنین شتابان؟؛ در آرشیو همین قلم

مشی مشایی یک؛ در آرشیو همین قلم

مشی مشایی دو؛ در آرشیو همین قلم + مقاله طولانی ام در باب گفته های مشایی

حسین رنجبران در این رابطه نوشته است

حامد طالبی و حق گلایه هاش از احمدی نژاد

برکنار یا درکنار؛ مصطفی آهنگر

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
lمهدوي

هی ی ی.شما نبودید طرف دار این فرد؟ شخص نمی دونم چی؟

من

بس کن آدم پرستی رو به اسم خدا پرستی

؟؟

من نوعی اگه ولایتی باشم باید اطاعتم کامل باشه و نه با تخفیف و اغماض. دکتر خراب کرد.....

محمد

1. وقتی عده ای خطر انجمن حجتیه و تفکر مصباح با گوشزد می کردند، متهم به چپ بودن و آمریکایی بودن می شدند . اما اگر جدی گرفته می شد، امروز مشایی، ادعای ارتباط با امام زمان، دیدار با مرتاض هندی برای گرفتم رهنمود برای جمهوری اسلامی دیگر یک طنز بود و نه واقعیت. 2. وقتی رهبر دستور حذف اصلاح طلبان را از طریق بستن فله ای مطبوعات، گروه های فشار، حذف از طریق شورای نگهبان صاد کرد و به گروهی اختیاراتی فراتر از قانون و حتی ضد قانون داد، باید می دانست روزی این بی قانونی علیه خود او هم مدعی خواهد شد. 3. آری ، شاید بگوی که دشمن شاد شدیم و من را دشمن بنامی. نه ...من نیز یک جوان ایرانی ام فارغ از وابستگی به امریکا یا انگلیس یا بی بی سی و صدای امریکا....من روزه گرفته ام این رجب و شعبان را پا در راه حق بگذارم و به یاد علی ع باشم. به شما توصیه می کنم، جدی بگیری خطرات را، نگویید اگر به دنبال حق بروم و این حق بگوید احمدی نژاد مملکت را و اسلام را به سمت نابودی می کشاند، انگاه گذشته ام و طرفداری هایم تباه می شود. و من الله التوفیق

میرزای سدهی

... سلام عیدتون مبارک ... احمدی نژاد برایم بت نیست میدانی هم اما ولا یجرمنکم شنئان قوم ... ... کمی پیکانت نوک تیز است قطعا ایران خودرو که هیچ موسسه استاندارد هم گیر میدهد!!! ... ممکن است -البت در این مورد را نمی گویم ها- فردی همه چیزش خوب باشد و به هر دلیلی مردم اقبالی به او نداشته باشند همین برای کله کردنش کافیست اینرا فقه سیاسی میگوید البت با عباراتی دیگر! (مورد سوم) ... "ایام عزت مستدام" به خدا حرف بدی نیست همان "ادام الله عزه" خودمان است!!! ... ابتنای سخنت بر حق مطمئنی از بابتش دیگر؟!! ... راستی قالب جدیدت مبارک قشنگتر از قبلیه!!! ... هویزه هم شرمنده آمار جدیدمون را که داری؟ نمی تونم بیام ببخشید! ... یاحق

منصف

هر جا گم میشید از یه جای دیگه سر در میارید[عینک]

یکی

قالب قشنگی دا ری ....

رحیم

جیزهای عجیب و غریب داره اتفاق میفته..خدا اخرشو به خیر کنه.

امتداد سرخ

سلام هم من می شناسمت هم تو منو یادت باشه که در یک ملاقات حضوری یادم بندازی تا بهت بگم که چه واقعه ای رخ داد تا این مطلب رو که از روی کنجکاوی طرح چند پرسش بدون تحقیق نوشتی اصلاح کنی شما ها که بلد بودین "الم تعلم بان الله یری" رو و فکر نکردین با نوشتن این مطلب چه رخ می دهد حالا اگه یکی در نظرش تزلزل ایجاد شه چیکار کنه ؟ بدانید که "ان بعض الظن اثم"

امتداد سرخ

متاسفانه در درک مطلب بنده کمی اشتباه کردید بد نیست خدمتتان عرض کنم که الم تعلم دقیقا به ادای تکلیف شما مبنی بر اشتباهی که از روی عدم تحقیق انجام دادی بر می گرده و همین است که می گویم یعنی خدا می بیند که شما بدون تحقیق این مطلب رو نوشتی و دنبالش رو هم نمی گیری . ضمنا اشاره دوباره می نمایم " ان بعض الظن اثم "