ظلم در روز روشن

عملِ زشت و کاملا! بی‌اخلاقانه‌ای که هنگامِ صحبتِ سیدحسن خمینی در مجلسِ سال‌گردِ امام‌خمینی‌(ره) رخ داد، هیچ توجیهی برنمی‌دارد و بی‌اخلاقیِ محض و بی‌ادبی به‌معنای کاملِ کلمه‌ست. من آن را تقبیح می‌‌کنم و مرزِ خودم را به عنوانِ یک اصول‌گرای حامیِ نظام، از آن‌ها و از آن نگرشی که موجبِ بروزِ این عملِ زشت شده است با صراحت مشخص می‌نمایم.

جملاتی از ره‌برِ عزیز در نماز‌جمعه‌ی روزِ سال‌گردِ امام:

«ممکن است ما با یکى مخالف باشیم، دشمن باشیم؛ درباره‌ى او چه‌گونه قضاوت می‌کنید؟ اگر قضاوت شما درباره‌ى آن کسى که با او مخالفید و با او دشمنید، غیر از آن چیزى باشد که در واقع وجود دارد، این تعدى از جاده‌ى تقواست. آیه‌ى شریفه‌اى که اول عرض کردم، تکرار می‌کنم: «یا ایّها الّذین امنوا اتّقوا اللَّه و قولوا قولا سدیدا». قول سدید، یعنى استوار و درست؛ اینجورى حرف بزنیم. من می‌خواهم عرض بکنم به جوانان عزیزمان، جوانهاى انقلابى و مؤمن و عاشق امام، که حرف می‌زنند، می‌نویسند، اقدام میکنند؛ کاملاً رعایت کنید. این‌جور نباشد که مخالفت با یک کسى، ما را وادار کند که نسبت به آن کس از جاده‌ى حق تعدى کنیم، تجاوز کنیم، ظلم کنیم؛ نه، ظلم نباید کرد. به هیچ کس نباید ظلم کرد

/ 24 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آسمان

این ها که اینجا می نویسم برای روشنگری است. همین و اما بعد : طبق قرار قبلی ، سیدحسن بایستی سخنرانی می کرد ابتدای مراسم.قرار را خودشان به هم میزنند که من نمی خواهم سخنرانی کنم و ریس جمهور برود ....بعد در همان اثنا یکهو ! تصمیم میگیرند که پشیمان شده و سخنرانی کنند. یکی دوباری که در گوش ریس جمهور حرف میزنند و عکسهاش هست و رییس جمهور هم خوشش نمی آید لابد از این تغییرات مکرر برنامه و تصمیمات یکهویی ...و باقی ماجرا. می گذرد تا پشت پرده. که وزیر کشور ، رسما کتک می خورد از نوه ی امام. و خون دماغ می شود ...به همین سادگی.البت که دو سه مسئول دیگر هم نوازش می شوند توسط سید اولاد پیغمبر.

آسمان

باور کنیم که مردم را نباید تربیت کرد که احساسشان را بیان نکنند.... مردم را نباید تربیت کرد که رسانه ای و آکادمیک شعار بدهند مردم را باید هدایت کرد ...هدایت که می دانی چیست ؟ با جو دادن و تهییج فرق دارد. هدایت کار ره بر است و ... مردم خودشان بهتر می دانند. مردم خمینی را می خواهند. هر خمینی ای که خمینی نیست... هست ؟

عهد ازلی

شما که ظرفیت بحث منطقی رو ندارید پست نذار. برو توبه کن،از تهمت و افترا بستن به ملت و بی بصیرتی! در ضمن کامنت بنده رو نصفه گذاشتید! اینکه از یک ip برای شما کامنت گذاشته شده است، دلیلی بر یکی بودن مخاطبین نیست.این ip متعلق به دانشگاه است و بنده آدرس دوست دیگری که با این ip برای شما با نام نقطه رهایی کامنت گذاشته بود را گذاشتم... ( کامنت ایشان را هم نصفه گذاشتید) اما انگار هر کس با شما و نظر شما مخالف باشد شما همه را به یک نفر نسبت می دهید و نمی خواهید بپذیرید، نظر مخالفتان را... من از گفته های خودم شرمسار نیستم که از علنی کردن مشخصاتم واهمه ای داشته باشم. آدرس وبلاگم رو هم گذاشتم. ...

عهد ازلی

... بروید بیشتر مطالعه کنید تا در بحث دچار اراجیف گویی نشوید! به جای اینکه پاسخ بدهید و استدلال بیاورید فقط برچسب میزنید، و فحاشی می کنید! توبه کنید برادر! خطبه های حضرت آقا رو خوانده بودم ولی شما مصادره به مطلوب کردی و احتمالا کامل نخواندی! شاید هم دلایل خودتان را برای حمایت از سران فتنه و حامیان آنها دارید! اگر خواندید این بار دقیق تر بخوانید: «تقوا در اموراجتماعی مشکل تر و مهم تر است.» مراقبت از نفس در نوشتن و پاسخ دادن به نظرات مخاطبین لازم و مهم است برادر! رعایت کنید.

عهد ازلی

آقایی که من میشناسم اهل مبهم گویی و در پرده گذشتن مباحث (آن هم مبحثی با این اهمیت) نیستند. در اوج جریان اغتشاشات و بعد از پاره شدن تصویر مبارک حضرت امام ره در دیدار مردمی حضرت آقا در بیاناتشان اشاره ای به سران فتنه داشتند... بیانات به اینجا که رسید مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند. حضرت آقا بلافاصله موضع گیری کردند و فرمودند : نمی شود به این سادگی به کسی لقب منافق داد، خیلی حساس است . خیلی باید دقت کرد. اما در نماز جمعه اخیر ایشان حتی غیر مستقیم هم به این اقدام سرشار از بصیرت مردم عتاب نداشنتد! شما تحلیلتان ضعیف است، حضرت آقا ماه را نشان می دهند و شما نوک انگشت ایشان را می بینید! در مصداق یابی دچار خطا شده اید اخوی! از طریق وبلاگ دوست خوبم، آقای رستم پور با وبلاگ شما آشنا شدم.اما از این آشنایی احساس رضایت نمیکنم!

آزیتا

برخی اعتقاد دارند که مادر دوران گذار به سرمی‌بریم و افراط و تفریط از مختصات این دورانه. من نمی‌دونم این دوران گذار چند دهه دیگه طول می‌کشه و ما چه زمان به تعادل می‌رسیم. ولی باید قبول کنیم که این افراط و تفریط‌ها خودش یه عامل مهمه برای تمایز طیف‌ها و افراد ... و آیندگان، تاریخ امروز رو از روی همین بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعیه که به قضاوت می‌شینن.

محمد

عزیزی کامنتی خصوصی برام گذاشته بودن و انتقادهای منصفانه و غالبا حق‌ی رو بهم کرده بودند. از ایشون ممنون‌م

خلوتگاه حق

سلام علیکم.اجازه می خواهم سوالی کوتاه عرض کنم و آن اینکه آیا شما در پاسخگویی به مخاطبانتان در کامنت های ذیل به لوازم منطقی سخنان خویش که در این پست قصد بیان آن را داشته اید ملتزم بوده اید؟ فکر نمی کنید که از جاده انصاف خارج شده و به همان دامی افتاده اید که دیگران را از آن برحذر داشته بودید.ضمناً استفاده از جمله این مغالطه است بدون مشخص نمودن وجه مغالطه به کار رفته در سخن خود یک مغالطه است(کتاب مغالطات علی اصغر خندان)حال آنکه بیان و تذکر وجه مغالطه نیز باید به قصد تنویر ذهنی مخاطب و نجات مغالطه کننده از این دام باشد پیشاپیش عرض می کنم که قصد جدل ندارم و این فقط پرسشی برادرانه است و دعوتی به بازاندیشی.یا علی

هیئت مهدی جان(عج)

السلام علیکم یا اهل بیت النبوه (ع) جدیدترین عناوین وبلاگ هیئت مهدی جان(عج) : ×خرج کردن برای مجالس اهل بیت (ع) از نگاه آیت الله بهاء الدینی (ره) ×آیت الله سید حسین یعقوبی قائنی ( مدظله العالی) ×نظر آیت الله بهاءالدینی و آیت الله بهجت (رضوان الله علیهم) درباره رهبری مقام معظم رهبری(دامت توفیقاته) ×حاج محسن دین شعاری - یادی طنز آلود از جبهه و جنگ ×وحشت صهيونيست ها از پرچم امام حسين (ع) ×حضور فرح انگیز علامه عارف حسن زاده آملی در نمایشگاه کتاب (حتماْ بخوانید ) ×خاطراتي از توجه امام راحل به امام زمان (عج) ×عکسی منتشر نشده از تشییع پیکر پاک امام خمینی(ره) ×احادیثی از رسول خدا (ص) در مورد آخر الزمان ×تصاویری بسیار قدیمی از حاج منصور ارضی و شیخ حسین انصاریان ×تصاویری از آیت الله عبدالقائم شوشتری ×تصویری منتشرنشده از مقام معظم رهبری و آیت الله بهجت(ره) ×زمان ظهور از لسان آیت الله بهجت(ره) : عنوان جدید ×استخاره در قم : حضرت آیت الله سید مرتضی موسوی اصفهانی ×زندگی نامه کوتاه از ملاصدرای شیرازی(ره) × ناگفته هایی عجیب از

مریم

چقدر خوشحالم که به این جمله آقا دقت کردید و بازگو کردینش امیدوارم دیگر دوستان اصولگرا هم روی این جملات تامل کنند.