من یه شعرم که به‌جز تو واسه هیشکی خوندنی نیست *

♪ ♫ ♩ | [لینکِ کمکی] + [لینکِ کمکی]

احساساتِ درونِ آدمی این‌طور نیست که اتّفاقِ شگرف و عجیبی حتماً باید بیفتد که به سراغِ انسان بیایند. هرچند که هیچ حسّی در وجودِ انسان بی‌علّت و دلیل رسوخ نمی‌کند و ایجاد نمی‌شود. امّا فهمِ علل و دلائل همیشه در حیطه‌ی عِلم و اطّلاعِ انسان نیست؛ بنابراین هستند مواقعی که حس‌هایی -بی‌که بدانی چه‌را و از کجا- در تو به‌وجود می‌آید. گاه آن‌قدر حزین و اسف‌ناکند که منفعلت می‌کنند و بی‌توان و حرکت و گاهی نیز آن‌قدر شورانگیز و پُربهجتند که به حرکت درت‌می‌آورند و تاب و توانت را صدچندان می‌کنند.

آهنگِ «من خزونم»* بهانه‌ی این پُست و تصویر و حسِّ خوب و خوش‌آیندِ من است در صبحِ ابرآفتابیِ پاییزِ جمعه‌ی ام‌روز. آهنگی که نه نامِ خواننده‌اش را می‌دانم و نه نشانی از ترانه‌سرایش توانسته‌ام بیابم. راستش معنای خیلی عمیق و شعریّتِ خاصّی هم ندارد ترانه‌اش، امّا موسیقی و شعر خوب نشسته‌اند به‌هم و به صدای خواننده و این هم‌آهنگی به جانِ آدم رسوخ می‌کند. عکسِ فوق را هم قدیم‌ها گرفته بودم و این‌جا به دردم خورد. امیدوارم از این آهنگ مثلِ من لذّت ببرید.

* «عنوان» یکی از مصاریعِ ترانه‌ی آهنگِ فوق‌الذّکر است.

* به لطفِ یکی از دوستان مشخّصاتِ آهنگ را متوجّه شدم. آهنگِ «من خزونم»؛ با ترانه‌ی خانمِ «فلورا تاجیکی» توسّطِ جنابِ «حسین صفامنش» اجرا شده است.

/ 7 نظر / 4 بازدید
فاطمه

چرا دانلود نمیشه؟[خرخون]

مریم

ای کاش یه بار دیگه فایل را آپلود کنید.دانلود نمیشه

نسرین تهرانی

خیر. این لینک کمکی هم باز نشد و دل ما آب تر شد برای شنیدن این ترانه

م ح ک

سلام می خواستم نظرتون را راجع به کاریکاتور روزنامه شرق بدونم. این سوال را از آن جهت که شما طراح هستید پرسیدم. به صورت خصوصی می پرسم هر جوری صلاح می دونید پاسخ بدید

نسرین تهرانی

به زحمت افتادید ولی به شنیدنش می ارزید که تو خجالت شما بمونیم. ممنون

فلورا تاجیکی

سلام ممنون که ترانه رو گذاشتین تو وبلاگتون این یه کاره که 6 سال پیش نوشتم و خودمم به خاطر سادگیش دوسش دارم می تونین تو وبلاگم کارای جدیدمو بشنوید

نرگس

واقعا قشنگ بود...تبریک میگم تحت تاثیر قرار گرفتم ایشالا همیشه موفق باشی[گل]