استیناف!

انتشاراتِ «فصلِ پنجم» کتابِ علی‌رضا لبش با عنوانِ «نسکافه‌های بعد از ظهر»!‏ را مدتی‌ست که منتشر کرده است.‏ این‌که علی‌رضا چه عنوانی برای کتاب‌ش انتخاب کرده و چه‌را انتخاب کرده جزءِ حقوقِ حقّه‌ی اوست. یا می‌دانسته که «نسکافه» ترکیبِ «نستله» با «کافه» است و نامِ انحصاریِ قهوه‌های فرآوری‌شده‌ی برندِ نستله‌ست یا نمی‌دانسته. امّا وزارتِ فرهنگ و ارشادِ (احتمالاً) اسلامی باید بابتِ انتشارِ این کتاب با این عنوان و قبل‌تر از آن بابتِ اکرانِ فیلمِ «نسکافه؛ داغِ داغ» پاسخ‌گو باشد. بنده این موضوع را به صورتِ قانونی پی‌گیری خواهم کرد. هرکسی که علاقه‌مندِ به پی‌گیریِ این موضوع است اعلامِ هم‌راهی کند. (قطعا یک دست صدا ندارد)

توضیح: شرکت‌های جهان‌وطنی مثلِ نستله، کوکاکولا و... با همه‌ی سیّال بودنِ سهام‌شون در بازارِ جهانی به شدّت به موضوعِ تبلیغات اهمّیت می‌دن و قائلِ به تبلیغِ هرچه بیش‌تر و به‌ترند. آن‌وقت ما با همه‌ی ادعاها و قانون‌هامان به این راحتی در حوزه‌ی فرهنگ - بی‌که حتا پولی ستانده باشیم! - تبلیغِ اینان را می‌کنیم. یا رومی باید بود و یا زنگی.
/ 3 نظر / 5 بازدید
فاطمه!

متوجه نمی شوم چرا باید در برخورد با نام ِ نسکافه اینگونه واکنش نشان داد! یعنی این را کلاً متوجه نمی شوم که آیا همه چیز را باید این قدر مو شکافانه مورد بررسی قرار داد و مغرضانه دید؟؟؟ دوم اینکه در مورد ِ خرید کالاهای بیگانه(!) هم باید بگم وقتی ممکلت نمی تونه جلوی ورود و فروشش رو بگیره،واسه چی من جلوی خودم رو بگیرم؟؟ مخصوصاً در زمینه پوشاک... منظورم اینه که اینها خریداری شده اند...پولش هم در جیب ِ آنها رفته.... هنوز تو کَتَم نمی رود که نخرم![نیشخند]

سادات

اما من بیاد دارم همین چند ماه پیش بود نمایندگان محترم مجلس لیست این شرکتهای وابسته به صهیونیسم را ارایه کردند . اما این تناقض بزرگی نیست بزرگتر از اینا هم بودن نگران نباش والبته در این سرای بی کسی کسی به در نمیزند یهو میریزند بسرت !

سادات

اقای مهدوی در دنیای امروز ما این همه ناهمگونی هست حالا فقط ابتدا و انتهای نظر من مشکل داره ؟