لقمه حرام

بسم الله الرحمن الرحیم

توی این دنیا بعضی از چیز ها خیلی زود گذر اند و بعضی چیزها خیلی دیر گذر !

بعضی چیزها اصلا به حساب نمی آیند و بعضی دیگر هیچ وقت از حساب نمی روند . بعضی فانی و بعضی باقی .

آن دسته که فانی اند و زود گذر بیشتر مربوط به من و من ها می شوند و آن دسته که دیر گذر اند و باقی ، مربوط به او و او !

توی این دنیا هر کس چیزی می خورد . در واقع هر موجودی تغذیه می کند . بعضی موجودات ، وجودشان با نوعی سکون و بی حرکتی خلط شده است که در ظاهر امر این پنداشته می شود که مثلا میز و صندلی تغذیه نمی کنند ، حال آنکه وجود آنها تبلوری از یک انرژی است ،  که در این جا و به زبان و اطلاعات قاصر و اندک من توضیحش کمی دشوار می نماید . اما بعضی دیگر می خورند و خوب هم می شود احساسش کرد و به چشم دیدش .  آنها می پندارند که خوردنشان همانند انرژی آن اشیای بی جان نه دیده می شود و نه شنیده . اما کاملا در اشتباهند ، چون هم دیده می شود و هم شنیده( امواج الکترومغناطیس متصاعد شده از پرخوری شان از لایه اوزون هم زده بالا و طول موج صوت متصاعد شده از پرخوری شان نیز گوش خیلی ها را کر کرده ، از جمله خودشان ) و تنها شباهت آنها با آن اشیا و موجودات دسته ی اول همان بی وجودی و بی حرکتی و مرده گی است !!!

نامی که بر آنها می توان نهاد خوره است و چه قدر هم برازنده شان است .

و بعضی دیگر نه دیده می شوند و نه شنیده، خود می دانند و خدای شان . آنها نور می خورند و علم و حلم و آنانس مردمان معرفت و علم و عصمت اند . و نامی که شایسته ی آنهاست ، ینده ، انسان و آدم است . (بله دقیقا منظورم این است که اگر غیر از این ها باشیم ، نه بنده و نه انسان و نه  آدمیم )

جالب است بدانید ماجرای شیطان و آدم و حوّا نیز از خوردن شروع شد . شیطان آدم را وسوسه ( هم خانواده ی وسواس و به معنی صدای آرام زینتی جات بر دست و پای زنان است که این روز ها در خیابان ها به کثرت می توان مشاهده کرد ، البت اگر طالب مسووس]مورد وسوسه قرار گرفته[شدن هستید ) کرد(وسوسه) تا همان چیزی را که خداوند نهی کرده بود ، بخورد و این درس بزرگی است . " فَأکَلَا مُنهَا فَبَدَت لَهُمَا سَو آتُهُمَا و طَفِقَا یَخصِفَانِ عَلَیهِمَا مِن وَرَقِ الجَنَّهِ و عَصَی آدَمُ رَبَّهُ فَغَوَی "

غذا، هم می تواند مارا بزرگ کند و هم بزرگوار ، اگر تأثیر غذا در شکل گیری شخصیت و عواطف و احساسات را دریابیم مطمئنا در انتخاب آن کوشا تر خواهیم بود . خداوند در قرآن بارها و بارها می فرماید که از غذاهای حلال و طیب و پاکیزه بخورید ؛ " فَکُلُوا مِمّا رَزَقَکُم اللهُ حَلالَاً طَیِّباً ... "

اتفاقا در مورد دسته ی دوم خودمان هم صحبتی درقرآن شده است . اصلا خ(و)د؛آ]= یکی از معانی آن همین خودآ می شود ، در واقع کلمه ی خدا یک تلنگری است برای ما که بدانیم از کجا آمده ایم و به کجا می رویم[ فکر همه جایش را کرده است ... " وَلَا تَاکُلُوا اموالَکُم بَینَکُم بِالباطِلِ ... " ( اموال یکدیگر را به ناحق نخورید ... ) و مهم تر از همه، که مجازات سختی هم دارد و از نظر جوانمردی هم رتبه ی منفی انم می گیرد، خوردن مال یتیم است که می فرماید : " و لا تَقرَبوُا مالَ الیَتیمِ ..."( به مال یتیم نزدیک نشوید )

و آخر اینکه امام حسین ( علیه السلام ) در روز عاشورا خطاب به دشمنانش فرمودند : علت اینکه سخنان من در دل های شما اثر نمی گذارد ، لقمه های حرامی است که شکم های شما از آن پر شده است . « قَد مُلِئت بُطُونُکم مِنَ الحَرامِ »

...

گاهی شده خیلی دلم گرفته است  و احساس تنهایی شدیدی  می کنم ، به این دلیل که وقتی دعایی هم می کنم مستجاب نمی شود( و یا می شود و من درکش نمی کنم و یا اصلا شاید دعایم دعا نبوده) در این رابطه شخصی به محضر رسول خدا ( صلی الله علیه و آله و سلم ) آمد و عرض کرد : دوست دارم دعایم مستجاب شود . حضرت فرمود : « غذای خود را پاک کن و غذای حرام وارد شکم خود نکن. »

آری لقمه ی حرام یکی از از ابزار دست شیطان است و به وسیله ی آن خیلی راحت به مقصود خویش می رسد .

I had bit of trouble with my sister yesterday. She said I had to get to work – there wasn't time to sleep . But first …

I had to blow my nose An then I had to clean the lint and then I had to zipper up my pants …

Then fin'ly with those things all done I settled down to work with my sister but she had finished and my sister went berserk And really , I was so confused I wasn't having fun these things were quite important . They were begging to be done!

So now it's time to help my mother  , But first …

/ 10 نظر / 4 بازدید
گل دختر

اون خاکی که اون بالا نوشتید بیشتر شبیه خامه شکلاتی هست .

بنيادي

سلام. چقدر تند وتيز مينويسيد آقاي مهدوي!

خاک

توی غذام فلفل داشت

قابل نمایش برای خودم فقط

بعضی وقت ها آدم ، غذا می سازد ... بعضی وقت ها ،‌غذا آدم را می سازد ... بعضی وقت ها آدم ،‌قضا را می سازد ... بعضی وقت ها ، ‌قضا آدم را می سازد ... بعضی وقت ها غذا ،‌قضا را می سازد و بعضی وقت ها قضا ،‌غذا را ... خدایا ما را به حال خودمان وا نگذار . من که هر غذایی نمی خورم )فقط گیاهجات ( اما هر قضایی را می پذیرم ... چون باعثش لیلی است ...

تبعیدی

لقمه خیلی مهم است ولی نباید تنها دلیل عدم استجابت دعاهایمان را ناپاکی لقمه ها بدانیم

خاک در جواب عاشق حزب اللهی

بسم الله الرحمن الرحیم خودش یک پست بود شایدم پست بود و نه یک پست علی علی

حزباللهی؟

معلوم شد چرا این چنین هستید !!!

خاک در جواب ابلهان!!!

من

سلام. من خوبم تو خوبی؟ راستی در مورد لقمه ی حرام هم اینو بگم که همه کم و بیش می خوریم ، چون همه این وام ها حرام اند!!!

محمد

سلام عليكم مثلا از چهره برخی آدمها میشه فهمید که شرارت از وجودش میباره و یا از قیافه یکی دیگه پی میبری که رذالت زیادی در وجودش هست یا برخی چهره هیزی دارند. بر عکسش هم صادقه، مثلا ناخود آگاه از کسی خوشت میاد و میفهمی که میشه بهش خیلی اطمینان کرد یا اینکه آرامش چهره اش از آرامش درونش حکایت میکنه یا حتی نورانیت چهره یکی زیر چادر یا یک عالمه ریش باز خودشو نشون میده. و موارد دیگه ای هست که صاحب صفت رو زود تابلو میکنه مثل خساست، تنبلی، شهوت پرستی، نماز شب خوندن، صدق و راستی، عفاف و ... .ادامش در وبلاگ التماس دعا