به حقِّ این شبِ بلند...‏

خدایا

برای همه‌ی گناهانم (چه آن‌ها که آشکارند به چشمِ خودم و دیگران، و چه آن‌ها که پنهانند از چشمِ دیگران یا حتّا خودم) مرا ببخش.

برای همه‌ی ظلم‌هایی که کرده‌ام، دروغ‌هایی که گفته‌ام و قلوبی که خواسته و ناخواسته، آگاهانه یا ناآگاهانه شکسته‌ام، ببخشم.

خدایا

من فقیرترین و بی‌چاره‌ترین بنده‌ی تو به همه‌ی معانیِ ممکنِ کلمه‌ام؛ به من فهم و فرصت و اراده و ایمان و عملی برای جبرانِ زشتی‌های بس‌یارم عطا کن.

خدایا

تا آلوده‌گی و معصیّت و حقوق‌النّاس در من و بر عهده‌ام هست، نمیرانم. یاری‌ام کن تا از شرم‌ساران و سیاه‌رویان و حاسرینِ روزِ حسابت نباشم و جز اینم آرزویی نیست ای قاضیِ مهربانِ حاجات، ای آن‌که اگر نبخشی‌ام به عدالتِ محض عمل کرده‌ای و اگر ببخشی، از لطفِ بی‌اندازه‌ات خواهد بود!

خدایا

به حقِّ این شبِ بلند، کمکم کن طعمِ طلوع و تولّدی دوباره را در هم‌این حیاتِ عاریتی‌ و گذرِ مستعجلش بچشم و مرگم را مشروط و متوقّف و ملزمِ بر انجام توبه‌ای حقیقی قرار بده و تا شب و شرّ و سیاهی در من هست، به تأخیرش بیانداز.

إنّکَ واسِعٌ کریم و أنا أفقرُالفُقراءَ إلیک...

/ 8 نظر / 5 بازدید
مریم

یا لطیف... ارحم عبدک الضعیف

...

خدا خونه پرش از حق خودش بگذره اگه بگذره ازت بدی و زشتی و عواقب اخلاقتو با مردم وقتی تو تاريكي قبر بيدار شدي ميبيني! کی تو رو می بخشه؟ هر کی چنین ادعایی کرد ادرس یده خودم چاکرشم دستشو می بوسم میگم خیلی اقایی! اگه به یک کلمه از اینایی که می نویسی عمل می کردی وضعت این نبود محمد خان!

ياسين

خيلي خوبه كه هر مناسبتي ما رو ياد حسابرسي از خودمون و مناجات با خدامون بندازه من هم شب يلدا همچين حسي داشتم يه حسي به خصوص در ارباط با ظهور مولامون يه حسي خاص كه مي‌گفت: ياسين... آيا اون جور كه فكر مي‌كني در زمان ظهور بايد عمل بكني، الان همون جور عمل مي‌كني؟

...

این جوابتم همون حرف منو تایید کرد اخوی فرض کن من ترسو من عقده ای و ... تو اگه واقعا دغدغه ت حق الناس باشه برات فرقی نمیکنه کی و چطوری بهت بگه. فرض کن من بی ادب، ادب از که آموختنی ست؟ ادمی که همه رو انالیز می کنه همه چی رو تحلیل میکنه حکم صادر می کنه برچسب میزنه چطور ممکنه زشتی کارشو نفهمه؟ یا اینارو می نویسی که هنرنمایی کنی و چیزی نوشته باشی و یا واقعا با اعتقاد می نویسی . پس کو عمل؟ کو اخلاق؟ کو رفاقت؟

سیمین حسینی

چه مناجات زیبایی! الهی آمین

معین اصغری

سلام علیکم نمیدونم کسی تا حالا به این فکر کرده که شب یلدا کوتاه ترین روز سال هست... انشالله دعاهاتون مستجاب بشه برای همه مون