سفرِ استانی یا عدالت بماهو بنر!

تمامِ مسیرِ جاده‌های مازندران را پُر کرده‌اند از بنر‌های خوش‌آمد‌گویی به رئیس‌جمهور و حتا تبلیغِ پیرامونِ شخصِ ایشان! حتا بعضی‌جاها روی بیلبورد‌های تبلیغاتیِ شرکت‌ها بنر چسبانده‌اند. صرفِ نظر از حقوقی که از آن شرکت‌ها بابتِ دیده‌نشدنِ چندروزه‌ی تبلیغ‌شان تضییع می‌گردد، سوالِ اساسی این است:

آیا این تبلیغات و چاپلوسی‌های فوق‌العاده گسترده، ذره‌ای با روحِ عدالت‌خواهی و اسلامِ انقلابی سازگار است؟ این‌همه هزینه برای یک سفرِ استانی که معلوم نیست هدف‌ِ غایی‌ش رسیده‌گی به محرومان است یا شرکت در مراسمِ سال‌گرد وزیرِ اسبق، معقول و منطقی و شرعی‌ست؟

جالب است هنوز مصوباتِ سفرهای پیشین اجرا نشده‌اند؛ دوباره کوهی از مصوبه سرازیر می‌شود به ادارات و سازمان‌ها...

عدل را گفته‌اند وضع کل شیء فی موضعه و اعطاء کل ذی‌حق حقه...

این‌جا انگار چیزی سرِ جای خودش نیست آقای رئیس‌جمهور...

-

این‌روزها دل‌تنگِ نثرِ امیرخانی‌م؛ آن‌جا که:

«مردم نه فریفته‌ی قدرت می‌شوند و نه گرفتارِ هیبت. محبت از دروازه‌های بزرگ قدرت، دل را فتح نمی‌کند، بل از پنجره‌های کوچکِ ضریحِ خدمت متواضعانه گذر می‌کند، مانند هرم گرما که سیاه زمستان از زیر کرسی مادربزرگ بیرون می‌زند...»
/ 4 نظر / 9 بازدید
حمیدرضا

سلام در اینکه این ریخت و پاشها به هیچ وجه شرعی و قانونی نیست شکی نیست ولی عزیز دل اینا رو نباید پای رئیس جمهور بزاری ... فاصله کمی نیست بین رئیس جمهور تا اون مدیری که دستور چاپ این جور چیزا رو میده ... شاید کمی بهتر باشه به اون طرف قضایا هم نگاه کرد...دستاوردهایی که این سفرها داشته...سری به روستاها بزنیم، خوب و بد در کنار هم! این عدالته نه فقط ذکر عیوب.

مهدي

"ولا یجرمنکم شنئان قوم" را هم اول بار از زبان امیرخانی شنیدم.

شیدا

دقیقا با نظر حمید رضا موافقم. جالبه بدونین تو اداره دولتی که یک مدت کارآموز اونجا بودم نامه اومده بود در سفر استانی رئیس جمهور هیچ ارگانی از جمله همون اداره نباید بنر تبلیغاتی و ... بزنن.جالبه که رئیس اداره هم بدون توجه به این نامه!!!! گفت که با هزینه شخصی خودش مثلا این کارو میکنه . در واقع یه جور چشم و هم چشمی بود بین اداره جات و سازمانها! ولی خداییش تو دور دوم سفرها این بنرها خیلی خیلی کمتر شده بود و بیشتر پلاکاردها ساخته دست خود مردم بود. بعدش هم در مورد مصوبه ها من خودم از پدرم شنیدم که در جلسه استانداری رئیس جمهور به شدت به عملی نشدن برخی مصوبات واکنش نشون میدادن و مسئولین رو به خاطر کم کاریهاشون مواخذه میکردن.

ل.م

گاهی دلت میخواد بری اون بالا بالاها و به همه حتی خودت بگویی به خودت بیا! کاش میشد آن روز بین بد وبدتر اصلا انتخاب نکرد...کی گفته بد به تر از بدتر است!!!خداییش خیلی فرق ندارند! یادش بخیر آن روز که امیرخانی به دانشگاهمان آمد!چه روز فراموش نشدنی بود...این مرد دنیای تواضع است!نثرش عالی و دوست داشتنی خودش هم همینطور!