از فرامینِ در تنهایی (۲)

تواضعْ گفتنِ نداشته‌ها نیست؛ نگفتنِ داشته‌هاست.

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
براده

"حکمت انسی" است به قول رضای امیرخانی. بی ربط یا با ربط:انگار گاهی لازمه خدا جز ستار العیوب بودن،ستار المحاسن آدم هم باشه ...

براده

ببخشید که دوباره مزاحم می شم اما شاید خیلی بی ربط نباشه که یاد بخشی از مطلبی افتادم که قبلاً توی وبلاگی خونده بودم: "در بین نماز تمام حواسم به حدیثی از امام علی بود که روی تخته ی وایت برد کنار محراب نوشته شده بود : " از نشانه های عقل آدمی آنست که هنگام سخن گفتن از همه ی معلومات و دانسته هایش استفاده نکند" شاید خیلی بی ربط نباشه که یاد بخشی از مطلبی افتادم که قبلاً توی وبلاگی خونده بودم: "در بین نماز تمام حواسم به حدیثی از امام علی بود که روی تخته ی وایت برد کنار محراب نوشته شده بود : " از نشانه های عقل آدمی آنست که هنگام سخن گفتن از همه ی معلومات و دانسته هایش استفاده نکند" (برگرفته از وبلاگِ چنان که منم دات بلاگفا)

حکیم

ولی عجب حالی میده یه ظرف قابلی پیدا میشه روح آدم باهاش احساس معارفت می کنه و ... ولی وقتی تناکر هست ... سکوت هم هست . شاید همه اش از سر تواضع نباشد !

سمانه

اگه بتونیم جلوی دهنمون رو بگیریم ......

گیتور

آره خوب !

حکیم

یعنی توصیح بدم دیگه؟ یعنی سکوت خیلی وقت ها برای تواضع نیست .شاید ظرف وجودی کسی را پیدا نمی کنیم برای هم دلی . البته برای من اینطوری ست و من البته نمی دونم ان جریانی که شمارا به این قسمت فرامینتان رسانده چه بوده .

ـ ـ ـ

تواضع، نگفتن هم نیست حتی، ندیدن است! ------------ در پاسخ جناب "حکیم": فکر کنم جناب "اشرف" جمله "دو شرطی نیست" رو همه جا باید تکرار کنن:) تواضع نگفتن است هر نگفتنی تواضع نیست (به قول شما گاه از روی تناکر است)

ـ ـ ـ

منظورم ستر محاسن نیست، شاید متضاد این واژه را نگاه کنیم بد نباشد: تکبر! اساسا "لم یکن شیئا مذکورا" ست که آدم گفتنش نمی آید و الا اگر ببیند و نگوید به نظرم دارد فیلم تواضع بازی می کند!

ـ ـ ـ

احتراما: یک جور فهم نیست یک جور فیلم است! خودت را که ببینی، نمی فهمی و فیلم در می آوری! خودت را که نبینی،حقیقت را دیده ای! می فهمی و فیلم در نمی آوری! نابینایی دیدن خود نیست ندیدن حقیقت است! [گل]