"آسيه گو دوش نيه، گنّه زمين تپه چاله دارنه" *

للحق

PIC%20%284%29.jpg

ضمن تشکر از وحید یامین پور در وبلاگ کافه اندیشه، در مورد مسئله ی تبرئه ی حسین موسویان از بعضی اتهامات و موج اعتراضاتی که از سوی جوامع علمی و عدالتخواه کشور متصاعد گردید، سوالات ذیل را از قوه محترم قضائیه مسئلت می نمایم:

1) اگر به جای حسین موسویان، شخص دیگری بود که همین اتهامات با این صراحت و از سوی ارگان های مختلف، به او زده می شد؛ آیا باز هم همین نتیجه را در پی داشت؟

2) آیا آقای حسین موسویان طبق اصل 32 متخلف محسوب می گردد یا خیر؟

 

طبق اصل 76 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

« مجلس‏ شوري‏ اسلامي‏ حق‏ تحقيق‏ و تفحص‏ در تمام‏ امور كشو ر را دارد. »

و هم چنین طبق اصل 90 قانون اساسی؛ هر كس‏ شكايتي‏ از طرز كار مجلس‏ يا قوه‏ مجريه‏ يا قوه‏ قضاييه‏ داشته‏ باشد، مي‏ تواند شكايت‏ خود را كتبا به‏ مجلس‏ شوراي‏ اسلامي‏ عرضه‏ كند. مجلس‏ موظف‏ است‏ به‏ اين‏ شكايات‏ رسيدگي‏ كند و پاسخ‏ كافي‏ دهد و در مواردي‏ كه‏ شكايت‏ به‏ قوه‏ مجريه‏ و يا قوه‏ قضاييه‏ مربوط است‏ رسيدگي‏ و پاسخ‏ كافي‏ از آنها بخواهد و در مدت‏ متناسب‏ نتيجه‏ را اعلام‏ نمايد و در موردي‏ كه‏ مربوط به‏ عموم‏ باشد به‏ اطلاع‏ عامه‏ برساند.

 

در راستای خیزش وبلاگی از دوستانمحمد صالح مفتاح نویسنده وبلاگ های پاسخگویی سران سه قوه  و حکومت معنویت، حسین رنجبران، نویسنده وبلاگ اتاق شیشه ای یک خبرنگار می خواهم در این خیزش وبلاگی شرکت کنند.

 

خیزش گران تا اکنون:

 

حامد طالبی(خبرنگار مسلمان)

وحید یامین پور(کافه اندیشه)

 

* یک ضرب المثل (زبانزد) مازندرانی؛

معني:آسيه دوشيدن گاو را بلد نيست مي گويد زمين تپه و چاله دارد.

موارد استعمال: عرضه انجام دادن كاري را ندارد بهانه گيري مي كند.

/ 6 نظر / 6 بازدید
هیلیا شاگرد استاد فتاح

سلام نه خسته! من هیلیا یکی از شاگردان استاد فتاح هستم. بسیار خوشحال می شم که وبلاگم سر بزنی و نظر خودتو راجع به شایعات و تهمت هایی که به استاد وارد شده بگی. منتظرم

خط خطیا

سلام: وبلاگ خط خطیا بازهم به روزشد

ليلا

سرمشق های آب بابا یادمان رفت رسم نوشتن با قلــم ها یادمان رفت گــــل کردن لبخندهای همـــکلاسی در یک نگاه ســاده حتی، یادمان رفت راه فــــرار از عشـــق های زنـــگ اول آن لحظه های بی کلک را یادمان رفت آن روز ها را، آن قدر شوخـی گرفتیم جدیت تصمیم کبــــــــری یادمان رفت شعر خدای مهربان راحفظ کردیــــــم یادش به خیر اما شاید . . . . . خدا را هم یادمان رفت!!!

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

yek nafar dar bad

salam.dustaye jadid!!!!!!!!!ine haji?aslan hal nakardama.

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند