بی‌عنوان

شهیدِ صبرِ ایّوبِ دلی که تنگ‌م نمی‌شودِ توام؛
منصف باش،
سپاهِ دشمن هم که باشم هزار خاطره‌ی مشترک بینِ ماست.

/ 9 نظر / 4 بازدید
یاسین

خاطره... چیزی که هر چه می‌کنی فراموشش کنی بیشتر به خاطرت می‌آید... هئئئئی...

س-ر

منصف باش، سرباز دشمن هم که باشم لااقل یک خاطره‌ی مشترک بینِ ماست.

زیتا ملکی

ویرایش زبانی. همچنان بر سر حرفم هستم. در شعر باید شهیدی را فرض کنیم که در راه صبر ایوبی شهید شده از دلی برخاسته که تنگ نمی شه. بعد این شهید، شهید همه ی اینای توئه. حق بده! زبانش شسته و رفته هست؟ به نظر من اندیشه ی کارهات خوبه؛ شکل بیانت مستلزم بازنگری و بازنویسیه.

حکیم

چه سخت نوشته ایه! جون کندم ... مجبورین لقمه رو بیارین دور سرتون بعد باز دستتونو از آرنج بشکونین بعد بزارینش تو دهان؟ تازه اگه برسه - نیفته لقمه ی بیچاره! + خاطره ی مشترک ! مفهوم غریبی ست ... ابن سعد را به یادم می آورد شمر را .. از طرفی زهیر و حر و ... جانب دیگرش هم آیه ایست که گروهی را مهتدی و گروهی را خسارت زده می نامد با همین خاطره ی مشترک... پس انصاف بده , که بنشیند یک گوشه صبوری کند ببیند ته ماجرا کی شهید است و کی دشمن!

زیتا ملکی

باید راجع بهش بیشتر صحبت کرد. من هنوزم می گم گنگه. گنگی خوبه اما نه تا این حد. دعوایی در کار نیست:)) ما گردنی نازک تر از مو داریم. اصلا ما کوتاه می آییم تا پست های بعد.

حکیم

خاطره ی مشترک منو یاد فطرت می ندازه. یاد قرآن می ندازه. برا بعضیا میشه هدایت برا بعضیا میشه ضلالت من صبور رو شخص خدا می دونم. و بهش حق میدم از دید خودم . وبه خودم که شهید این صبر ایوب بشم . گرچه این تنگ نشدنش را می گذارم به حساب جلالش. یعنی رفته پشت پرده . و وانمود می کند که" تنگش نمی شود". این زاویه ی دید من بود . و توضیح بعد از پلاس. به خاطر" هرکسی از ظن خود شد یار شما" ببخشید! و اینکه ته تهش من از این نوشته ها خوشم میاد . می ره تو مغز آدم .اغماز نمی کنما. مثل شصت صفه ی اول من او بود برام که سخت خون بود بعد ذهنم راه افتاد .یه جور کیف خاصی داره .

شیوه ی چشمت فریب جنگ داشت ما غلط کردیم و صلح انگاشتیم... مرسی. قشنگ و روان بود.

به هیچ احتمالی اینها ربطی به هم ندارند :) فقط ناخوداگاه یاد این بیت افتادم .

س-ر

منظورم این بود که به نظرم اینجوری بهتر می شد شعرت.