از گرفتاری‌ها - گفتن

گفتن

λεγειν

کمک!

چندوقتِ پیش از یک سایتِ فروشِ وی.پی.ان. نرم‌افزارِ «پراکسی‌فایر» داون‌لود کردم و نصب. یک‌روزی با وی‌پی‌انه کار کرد و بعدش از کار افتاد. بی‌خیالش شدم و ری‌مووَش کردم. اینترنتم هم به تبعش ری‌موو شد! یعنی دست‌رسی‌ام از دست رفت. الآن فقط اگر فری‌گیت ران باشد می‌توانم از اینترنت استفاده کنم. فری‌گیت هم بدی‌اش (علاوه بر این‌که سرعت را می‌خورد) این است که چندوقتی‌ست اکثرِ سایت‌های ایرانی را باز نمی‌کند. از خبرگزاری‌ها بگیر تا هرجایی که آدم کار داشته باشد و... .

طبیعتاً همه‌ی آن‌چه که در این ده-پانزده‌ساله از اینترنت‌ستینگ و تنظیماتِ پراکسی و آی‌پی و غیره بلد بودم را چک و ری‌ست به پیش‌فرض کردم. فراتر از این، سرچ هم کردم کلّی. فیکسِرِ مایکروسافت و آپتیمایزرهای مختلف و برنامه‌های تعمیرِ رجیستری را هم آزمایش کردم و حتّا به صورتِ دستی هم پراکسی‌سرور را از رجیستری دیزیبل کردم؛ امّا نشد که نشد. هلپِ آن شرکته که ازش داون‌لود کرده بودم پراکسی‌فایر را هم می‌خواست از طریقِ ری‌موت و این بازی‌ها حلّش کند برام که راضی نشدم و قیدش را زدم. خلاصه بدجوری گیر کرده‌ام. گمان کنم یک‌چیزی را در رجیستری تغییر داده نامرد.

هاردمم نیم‌سوزطور است و بدسکتور دارد و نمی‌خواهم که فعلاً ویندوزم را هم تعویض کنم. اگر کسی واقعاً می‌داند که گیرِ کار کجاست و از چه راهی می‌شود حلّش کرد، بسم‌الله. فقط این را در نظر بگیرید که رفتن به اینترنت‌ و لن‌ستینگ و تنظیماتِ اَدوِنس و این‌ها توضیحِ واضحات است. اگر کسی وارد باشد، می‌شود با تحلیلِ این‌که مشکل با ران‌بودنِ فری‌گیت رفع می‌شود، به این رسید شاید که خرابی کجاست. آدرس و پورتِ فری‌گیت این‌هاست: 127.0.0.1 و 8580. ویندوزم هم سِوِن است.

مطلبِ مرتبط: +

نوشته شده در شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |