"آسيه گو دوش نيه، گنّه زمين تپه چاله دارنه" * - گفتن

گفتن

λεγειν

للحق

ضمن تشکر از وحید یامین پور در وبلاگ کافه اندیشه، در مورد مسئله ی تبرئه ی حسین موسویان از بعضی اتهامات و موج اعتراضاتی که از سوی جوامع علمی و عدالتخواه کشور متصاعد گردید، سوالات ذیل را از قوه محترم قضائیه مسئلت می نمایم:

1) اگر به جای حسین موسویان، شخص دیگری بود که همین اتهامات با این صراحت و از سوی ارگان های مختلف، به او زده می شد؛ آیا باز هم همین نتیجه را در پی داشت؟

2) آیا آقای حسین موسویان طبق اصل 32 متخلف محسوب می گردد یا خیر؟

 

طبق اصل 76 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

« مجلس‏ شوري‏ اسلامي‏ حق‏ تحقيق‏ و تفحص‏ در تمام‏ امور كشو ر را دارد. »

و هم چنین طبق اصل 90 قانون اساسی؛ هر كس‏ شكايتي‏ از طرز كار مجلس‏ يا قوه‏ مجريه‏ يا قوه‏ قضاييه‏ داشته‏ باشد، مي‏ تواند شكايت‏ خود را كتبا به‏ مجلس‏ شوراي‏ اسلامي‏ عرضه‏ كند. مجلس‏ موظف‏ است‏ به‏ اين‏ شكايات‏ رسيدگي‏ كند و پاسخ‏ كافي‏ دهد و در مواردي‏ كه‏ شكايت‏ به‏ قوه‏ مجريه‏ و يا قوه‏ قضاييه‏ مربوط است‏ رسيدگي‏ و پاسخ‏ كافي‏ از آنها بخواهد و در مدت‏ متناسب‏ نتيجه‏ را اعلام‏ نمايد و در موردي‏ كه‏ مربوط به‏ عموم‏ باشد به‏ اطلاع‏ عامه‏ برساند.

 

در راستای خیزش وبلاگی از دوستانمحمد صالح مفتاح نویسنده وبلاگ های پاسخگویی سران سه قوه  و حکومت معنویت، حسین رنجبران، نویسنده وبلاگ اتاق شیشه ای یک خبرنگار می خواهم در این خیزش وبلاگی شرکت کنند.

 

خیزش گران تا اکنون:

 

حامد طالبی(خبرنگار مسلمان)

وحید یامین پور(کافه اندیشه)

 

* یک ضرب المثل (زبانزد) مازندرانی؛

معني:آسيه دوشيدن گاو را بلد نيست مي گويد زمين تپه و چاله دارد.

موارد استعمال: عرضه انجام دادن كاري را ندارد بهانه گيري مي كند.
نوشته شده در سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٦ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |