بسم الله الرحمن الرحیم - گفتن

گفتن

λεγειν

یا باسِطَ الیَدَینِ باالرَحمه *

یه روزی از روزایی که شب نداشت ، یه مشت خاک عاشق شده بود . عاشق باد .

 یک مشت خاک تنها بود، با عشقی که تو دل خودش پنهان کرده بود .

سال های سال گذشت و عشق از دل خاک جوونه زد . جوونه رشد کرد و شد درخت . درختی که عشق بود ، عشقی که از دل خاک جوونه زده بود.

توی اون سال ها هر وقت که خاک دلش می گرفت بارون میومد و هیچکس راز این بارون ها رو نمی دونست . در واقع هر وقت که دل خاک می گرفت ، خشک می شد و ترک بر می داشت و ابر که طاقت دیدن خاکِ خشکِ ترک برداشته رو نداشت می گریست .

روزی از روز ها خاک مثل همیشه دلش گرفته بود . خشک شد و ترک برداشت . بارون بارید، اما خاک بارون رو پس زد و سیل جاری شد . از اون به بعد هر وقت بارون می بارید سیل جاری می شد . ابر خسته شد و رفت . حالا فقط خاک بود و درخت خشیده ی عشق و خورشید . با بودن خورشید ، خاک هر روز خشکیده تر از روز قبل می شد و دل خورشید هم گرفت و رفت و شب شد .

خاک/ درخت خشکیده ی عشق / شب .

درخت عشق که روز به روز ضعیف تر شدن خاک رو می دید شروع کرد به دعا کردن . دستاش رو، رو به آسمون کرد و گفت : خدایا ، بارانت را بر ما ارزانی دار تا سیراب شویم و خورشیدت را برگردان که سخت در شب و سیاهی گرفتاریم!

باد وزید و ابر رو با خودش آورد و بارون بارید . شب رخت بربست و دوباره روشنی برگشت .

کات

خدایا ، خاک وجودمان سخت ترک برداشته و روشنی را گم کرده ایم . اگر ابر و خورشیدت را لایق نیستیم ، بادی فرست که باور کنیم هستی ، تا باور کنیم عاشقیم .

ترک خودی پیشه کن و خاک شو  /  نیستی ار پاک برو پاک شو

 

یک خبر از تبیان :

نمايش فيلم “تاجر سنگ” خشم مسلمانان را برانگيخت

هنوز جنجال هاى مربوط به اظهارات پاپ در سراسر جهان پايان نيافته که يک کارگردان ايتاليايى با نمايش فيلمش خشم مسلمانان را در سراسر جهان برانگيخت. به گزارش مهر، رونزى مارتينلى در فيلم جديدش تحت عنوان “تاجر سنگ” تصويرى نادرست از دين اسلام ارائه داده و به انتقاد شديد از پيروان اين دين مى پردازد. “ تاجر سنگ “ شرح حال جوان ايتاليايى را روايت مى کند که پس از گرايش به دين اسلام به خدمت القاعده در مى آيد.زمانى که رسانه هاى ايتاليا از فيلم “تاجر سنگ” به عنوان يک اثر ضد اسلامى ياد کردند ، کارگردان بار ديگر با اظهارات ضد اسلامى اش به جنجال هاى موجود دامن زد و خشم مسلمانان را بيش از پيش برانگيخت.درام “تاجر سنگ” براساس فيلمنامه اى از کورادو کالابرو ساخته شد و بازيگرانى چون مورى ابراهام و ماريا گرازيا آداما دراين فيلم بازى مى کنند.

نوشته شده در دوشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٥ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |