تمرد سیاسی و تولای دیپلماتیک - گفتن

گفتن

λεγειν

لله

عید مبارک!

الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لو لا ان هدانا الله و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین...

همان­طور که همیشه گفته­ام و می­گویم، هیچ خبط و خطایی را و هیچ سهو و تسامحی را از کارگزاران اجرایی برنمی­تابم و اگر لازم باشد واکنش نشان می­دهم و با صدق نیت و تسریع در پذیرفتن خطا که تأکید رهبری نیز بوده است، انتقادم را خواهم کرد.

به این روی، لازم می­دانم چند نکته را از رئیس جمهور محترم پرسش نمایم:

اول

به قول خودتان مرقومه­ی مقام معظم رهبری را در تاریخ 27 تیر دریافت کرده­اید و 2 مرداد در نامه­ای به ایشان خبر از قبول استعفای جناب مشایی داده­اید. این Delay با چه دلیلی توجیه می­پذیرد؟ این­که بعد از 27 تیر، جناب مشایی و نیز خودتان  در مصاحبه­هایی گفته­اید، ایشان متعهد­ هستند و قس علی هذا و می­مانند و ... یا این­که آن بلا را سر جلسه­ی هیئت دولت و وزرای معترض آوردید، نشانه­ی چیست؟ این­که آرزومند دوران عزت مقام عظمای ولایت­اید؟ یا اینکه خیلی ولایت­پذیر هستید؟

دوم

پاسخگو باشید که چرا با توجه به گاف­های سیاسی و اعتقادی جناب مشایی، علی­رغم میل باطنی آن جناب، شما پست معاونت اولی را با اصرار به ایشان داده­اید؟

سوم

شما به آقای مشایی گفته­اید ایشان را "انسانی خود ساخته، مومن و دلباخته حضرت ولی عصر(عج) و با تعهدی عمیق و آگاهانه به خط نورانی ولایت و مبانی جدی اسلامی و خدمتگزاری توانمند و صدیق به ملت الهی و عزیز ایران می­شناسم"؛ خب این یعنی خواسته­ی رهبری برای ملغی شدن معاونت ایشان، ربطی به این اوصافی که به آقای مشایی نسبت داده­اید ندارد، خب پس برای چه مسئله­ای بوده؟ لطفا آن را بگویید!

چهارم

باز در نامه­ی خود به جناب مشایی، گفته­اید: "طی یک هفته اخیر نیز امیدوار بودم که با رفع برخی تبلیغات منفی، فشارها و جوسازی­های بعضی رسانه­ها و جریان­های سیاسی، دولت بتواند از خدمات شما در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند"؛ منظورتان از تبلیغات منفی و جوسازی­های رسانه­ای و جریان­های سیاسی، همان نامه­ی 27 تیر مقام معظم رهبری و مثلا سایت khamenei.ir ­است؟

امیدوار بوده­اید خلاف شرع و قانون و خواسته­ی رهبری، دولت بتواند از خدمات جناب مشایی در جایگاه معاون اولی برخوردار بماند؟؟

می­توانید بگویید طبق استناد به کدام اصل قانون اساسی این رجا را داشته­اید؟!

پنجم

در نامه­تان به رهبری فرموده­اید ایام عزت مستدام، لطفا بگویید منظورتان از ایام عزت چیست؟ یعنی این ایام، روزهای عزت است؟ و این­که یعنی عزت مربوط به ایام و روزهاست و مثلا ممکن است بعضی روزها بیاید که آدم عزت نداشته باشد؟ و این یعنی دعا می­کنید مقام معظم رهبری روزهایی نیاید که عزت نداشته باشند؟ تعریف­تان از تعزز و تذلل چیست؟ و بگویید عزت از ناحیه­ی کیست؟

ششم

جناب مشایی گفته­اند فشارها ملاحظه کرده­اند که با توجه به مسئولیت­های سنگین اداره کشور برای­ ایشان سنگین بوده؛ این یعنی "کشور را ایشان اداره می­کردند؟(با لحنی که این حرف را به محسن رضایی زده­اید بخوانید!)"

...

مرز محرز من با اشخاص، نسبت مستقیمی با ابتنا و اعتنای آن شخص به حق و حقیقت و عقل به معنای حقیقی­اش دارد که فرمود: کلّما حکم به العقل حکم به الشرع...

پرونده مشایی بسته شد، اما مشاییسم نه!

در همین رابطه بخوانید:

وزیر ویژه، بازرس وِیژه می شود!؛ کردان بازرس ویژه احمدی نژاد شد!!!

مشایی رئیسِ رئیس جمهور شد؛ نگفتم مشاییسم ادامه دارد؟!

نامه مشایی به رئیس جمهور

نامه رئیس جمهور به مشایی

تمام نامه ها در سایت الف

بازنشر نامه در سایت رهبری

تصویر نامه رهبری در سایت خامنه ای [دات] آی آر

مطلبی از دوست خوبم محمدصالح مفتاح در آذرباد؛ مشایی یک اصلاح طلب است

مطالب دیگری از راقم فوق در وبلاگ قدیمش

لکه ننگ دولت نهم؛ وبلاگ بیداری

مجید بذرافکن و اینبار توضیحی در تکمله جراحی قلب باز حزب الله و مشاییسم

آقای رئیس جمهور، به کجا چنین شتابان؟؛ در آرشیو همین قلم

مشی مشایی یک؛ در آرشیو همین قلم

مشی مشایی دو؛ در آرشیو همین قلم + مقاله طولانی ام در باب گفته های مشایی

حسین رنجبران در این رابطه نوشته است

حامد طالبی و حق گلایه هاش از احمدی نژاد

برکنار یا درکنار؛ مصطفی آهنگر

نوشته شده در شنبه ۳ امرداد ۱۳۸۸ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |