گفتن

گفتن

λεγειν

بسم الله الرحمن الرحیم

ام روز مازندران در سوگ بانوی آب ها، کمی بارید!!!

خدایا کمی بر دل های خشک و کویری ما نور محض جمال خویش را به باران تا سی راب گردیم...

یا حق

نوشته شده در سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ٢:٢٥ ‎ق.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

بسم الله الرحمن الرحیم

هست فتنه، غمزه ی غماز زن

لیک آن صد تو شود زآواز زن

شعر فوق را مولوی در ذیل حکایت ی نسبتاً شیرین! از جوحی و زن ش که رفت و قاضی را گول(!) زد و به خانه برد و قاضی گرفتار شد، می آورد...

به طور کلی شعرا به زبان غزل و شعر، مفتونی ت و از خودباخته گی در مقابل زن را شرح داده اند. به زعم شهید بزرگ وار مطهری، این جهت قهراً منطق اجتماعی دارد و همین جهت موجب شده که در برخی قوانین دینی یا غیر دینی، حریمی بین زن و مرد قائل شوند. این حریم تنها به منظور دور نگه داشتن شکار از شکارچی(شهید مطهری اذعان دارند که هر دو طرف به لحاظی شکار و شکارچی می باشند) و دنبه از گرگ و طعمه از درّنده و متاع از دزد نیست، ضمناً مقام معشوقی ت و مورد ثنا بودن و آرزوی وصال ش کردن و بالاخره احترام مخصوص را برای زن حفظ کرده است. از زن، رمیدن و پنهان شدن و ناز کردن و عدم تبذّل مطلوب است.

مولوی در مجلد اول مثنوی می گوید:

زُیّن للناس حق آراسته است

زانچه حق آراست چون تانند رست

چون پی یسکن الیهاش آفری

د کی تواند آدم از حوّا برید

. . . «صبّت علیّ مصائبٌ، لَو انّها، صُبَّت علی الایّام صِرنَ لیالی»

«آن چنان بر من مصیبت اصابت کرد که اگر بر روزها اصابت می کرد، مانند شب ها تیره و تار می گشتند» (حضرت صدیقه ی طاهره سلام خدا بر ایشان باد)

. . . بعض الظن اثم . . .

این عبارات درهم و بی معنا اعنی ذهن راقم سطورش خیلی مشوش است

یعنی حال نویسنده داغان است و آشفته ست

یعنی یا آه

آه

آه

نوشته شده در یکشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

بسم الله و بالله و علی ملة رسول الله

این جا خانه ی ماست، آنها این جا از جان ما چه می خواهند؟

ناجی العلی

مگر مقاله ی دکتر عبدالله شهبزی در مورد ذ مالتی دامستیک کمپانیز *را نخوانده اید؟ 

تا کی؟

خدایا تو خود شاهد باش و تو خود عاقبت مارا خیر گردان...

----------

* The MultiDomestic Companies (کمپانی های جهان وطنی؛ شل)

معاون وزارت نفت گفته است احتمال هم کاری و بستن قرارداد با کمپانی های شل و رپسول قطعی شده است...

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

آقای رئیس جمهور!

دکتر محمود احمدی نژاد در جمع طلاب حوزه های علیمه ی مشهد

اظهارات اخیری که جناب رئیس جمهور در مشهد ایراد کرده اند - در جمع طلاب حوزه های علمیه -  مرا آشفت!

گرچه چیز جدیدی نبود، اما همین را بگویم که آقای رئیس جمهور دارید اشتباه می کنید...

اظهارات چند نماینده ی روحانی مجلس در این باره 

 

نوشته شده در یکشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم اصلح احوال اخواننا المنکوببین فی فلسطین و لبنان
اللهم بدل خوفهم امنااینجا(ایران)، خانه ی ما(مردم ایران) است. چه کسی به آنها(شرکت های حامی صهیونیسم) اجازه ی ورود داده است؟!...دومین همایش تخصصی تحریم شرکت های حامی صهیونیسم و صهیونیسم و رسانه برگزار می گردد.
با حضور حجت الاسلام و المسلمین دری نجف آبادی(دادستان کل کشور) و تنی چند از نمایندگان، اساتید و فرهیختگان کشوری حوزه و دانشگاه.

سخنران: دکتر کوشکی
زمان: دوشنبه 23 اردیبهشت 87، ساعت 15 الی 20
مکان: تهران، دانشگاه تهران، دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی، تالار فردوسی

شرکت برای عموم بلامانع می باشد!

نوشته شده در شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایها الذین آمنو لا تتخذوا الیهود و النصری اولیاء بعضهم ببعض
اللهم عجل لولیک الفرج

همایش دو روزه تحریم شرکت های حامی اسرائیل و رژیم صهیونیستی


زمان: دوشنبه 16 اردیبهشت 87، ساعت 15 تا 20
مکان: تهران، دانشگاه تهران، سالن فردوسی
همراه با سخنرانی، پخش و نقد فیلم، هدایای فرهنگی
سخنران: آقای شمس الدین رحمانی

زمان: دوشنبه، 23 اردیبهشت 87، ساعت 15 تا 20
مکان: تهران، دانشگاه تهران، سالن فردوسی
همراه با سخنرانی و هدایای فرهنگی
سخنرانان: دکتر حسن عباسی، دکتر کوشکی

 

نوشته شده در یکشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
یک روزنامه مصری فاش کرد ، علی رغم مخالفت برخی از گروه ها و احزاب سیاسی ، صادرات گاز طبیعی مصر به رژیم صهیونیستی از دیروز جمعه آغاز شده است .

به گزارش فارس ، روزنامه المصری الیوم ضمن اعلام این خبر به نقل از شرکت الکتریک اسراییل افزود : صادرات گاز مصر به اسراییل از طریق خط لوله زیر دریا انجام می شود .
شرکت الکتریک اسراییل طی اوت 2005 میلادی قراردادی را با یک شرکت مصری به امضا رساند که بر اساس آن مصر سالیانه 7/1 میلیارد متر مکعب گاز به مدت 15 سال به اسراییل صادر خواهد کرد . مصر نخستین کشور عربی است که در سال 1979 میلادی قرارداد صلح با رژیم صهیونیستی امضا کرد . اسراییل تقریبا کل نیازهای نفت و گاز خود را از طریق واردات تامین می کند .

حالا دیگر نمی دانم وظیفه ی ما چیست؟
شرم کنیم که در شرم الشیخ نشسته ایم یا اینکه همه ی اینها خواب های امریکاست، در پیشگویی های نا محتوم حوادث اخر الزمانی خوانده ام که از نشانه های ان، تسلط کفر بر 5 رود بزرگ جهان است:
نیل(مصر)، دجله و فرات(عراق)، صیهوون و جیحون(ایران)... خدا کند که بیایی، خدا کند که وقتی می آیی شرم گین نباشیم...
خدا کند که بیایی 
نوشته شده در شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |

 

اسفندیار رحیم مشایی

 

چند وقتی می شود که اسفندیار رحیم مشایی ذهنم را مشغول کرده است. هر از چندگاهی کارهایی انجام می دهد یا حرف هایی می زند که البته خیلی از آنها درست هستند، اما این حرف ها بوی خوبی نمی دهند. جناب معاون رئیس جمهور که ایشان را با چند مؤلفه ی معروف می شناسیم که فقط یکی از آنها پیشنهاد تعبیه ی جایگاه خانم ها در ورزشگاه ها بوده و یکی از آنها شایعه ی بودن در مراسم ضیافت و سیاحت ترکیه بوده، اخیراً در یکی دو سخنرانی حرف هایی زده که به قول معروف آقایون علما اگر حواسشان نباشد می ترسم ادعای اجتهاد هم بکند!

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ذیل حرفهایی که در مورد شاد بودن دین اسلام و غلط بودن 80 روز سیاه پوشیدن که بعضاً هم حرفهای درستی هستند، در مورد اینکه عده ای مطرح می کنند که موضوع ساخت سرویس های بهداشتی در بین راه های کشور دارای اهمیت نیست، گفت: «کسی که اهمیت دستشویی را نمی فهمد، یا گداست یا عاشق!»

وی گفته رادیو و تلویزیون وقتی ایام عزا می شود گروه معارف آن سخت، فعال می شوند اما در ایام شادی این کار را به گروه اجتماعی محول می کنند، یعنی گروه معارف رادیو و تلویزیون نمی تواند فضای شادی را مدیریت کند. این اشکال دارد، این اهانت به اسلام است...، این را صریحاً می گویم هرکه می خواهد بدش بیاید!

جناب معاون رئیس جمهور ضمن سخنرانی از موضع قدرت و ضمن ایراد اشکال به سیاست های ضرغامی تعریفی از شادی منظور نظر خودش را ارائه نداد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم تودیع و معارفه معاون سرمایه‌گذاری این سازمان که در محل هتل لاله تهران برگزار شد،: گفت: «این انحراف است که کسی زیبایی را در فرار از انسان‌ها جستجو می‌کند. این عرفان نیست که در اتاقی باشد که بوی گل یاس بدهد. آن وقت یک زن دید کارش تمام شود اگر ما حق هستیم چرا باید در مواجهه با دیگران بترسیم و ورود یک گردشگر خارجی به کشور ما را به هراس بیندازد. هنوز فکر می‌کنند روسری یک ذره تکان خورد همه چی خرابه، این توهمه این دروغه»

مشایی افزود: « زیبایی وسیله شیطان نمی شود این منطق، خیلی وارونه است.منجلاب وسیله شیطان است، سیاهی، فقر، زشتی، پلشتی و پلیدی وسیله شیطان است. در زیبایی و علم باید خدا را جستجو کرد در قدرت باید خدا را جستجو کرد، عرفان این است. البته معنایش این نیست که از فردا هر کسی در خیابان این طرف و آن طرف را نگاه کند و بگوید که من عرفان دارم.»

در جواب حرفهای درست و غلط ایشان عرض می کنم که انسان فی نفسه زیبایی را دوست دارد و جذب آن می شود. چون خداوند گرایش به زیبایی را در وجود ما قرار داده، صدای زیبا، سخن زیبا، طرح زیبا، نقش زیبا، بنای زیبا، شعر زیبا، متن زیبا چون آهنربا ما را به خود جذب می کند. به همین دلیل است که خداوند کتاب خود را با زیباترین سبک نازل فرموده است. علاوه بر محتوا، ادبیات قرآن، انتخاب واژگان و سبکِ قرار گرفتن جملات آنقدر زیباست که حتی دشمن را به گوش دادن وادار می کند. حتماً شنیده اید که سردمداران شرک، کسانی مثل ابوسفیان از تاریکی شب استفاده کرده و پشت خانه پیامبر(ص) پنهان می شدند تا آیه های زیبای قرآن را با صدای زیبای آن حضرت بشنوند.

آقای مشایی، اما نباید غافل باشیم که شیطان هم از این ابزار استفاده می کند. سخن زیبا، ادبیات زیبا، وسیله ی کار شیطان نیز هست. قرآن می فرماید: در کنار هر پیامبری شیطان هایی جنی و انسی حضور دارند تا مردم را با سخنان زیبا اغفال کرده و فریب دهند. " وکذلک جعلنا لکلِ نبیٍّ عدوّاً شیاطین الإنس و الجن یوحی بعضهم إلی بعض زخرف القول غرورا" (112 انعام)

در تاریخ می خوانیم که هنرمندانی از ایران وارد مدینه شده و مسلمانان را دور خود جمع کرده بودند. داستان رستم و افراسیاب را برای آنان تعریف می کردند و آرام آرام، جمعی را از مسجد به محافل قصه خوانی می کشاندند. باید هوشیار باشیم فریب زیبایی سخن را نخوریم بلکه به محتوای سخن بیندیشیم.

شیطان گناه را زیبا جلوه می دهد، آنگاه پیشنهاد می دهد. مثل غذای مسمومی که ظاهرش خوشرنگ و خوش طعم است، اما عامل نابودی انسان می شود. " و زیّن لهم الشیطان اعمالهم فصدّهم عن السبیل..."(38 عنکبوت) «شیطان کارهایشان را برایشان زینت داده بلافاصله آن ها را از راه(درست) بازداشت»

آقای مشایی خطوات شیطان همیشه در کنار ماست و همیشه مترصد ربودن دین ما می باشد. اگر شما به خوبی دین اسلام را فهم می کنید و می گویید: دین اسلام دین شادی ست، این را هم فراموش نکنید که همین شادی و زیبایی می تواند فتنه بیافریند، کما اینکه در ترکیه آفرید، یا در مورد اختلاط بانوان و آقایان در ورزشگاه ها، یا نه در همین تهران و در جشن یک ماه پیش که جناب رئیس جمهور را با خود همراه ساخته بودید، حدس می زنم آن روزها پسر جناب رئیس جمهور و دختر جناب عالی شیرینی هم خورده بودند، اصلا شاید شیرینی همان جشن زیر زبان شان خوش آمده بود...

امیدوارم خداوند عاقبت ما را به خیر کند و از شر شیطان مصون و محفوظ بدارد!!!

اظهارات جدید مشایی درباره عرفان و زیبایی

 اسفندیار رحیم مشایی: کسی که اهمیت دستشویی را نمی‌فهمیده یا گدا بوده یا عاشق!

 

نوشته شده در دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸٧ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ توسط محمّد مهدوی‌اشرف نظرات () |